Yakakent'te yaşayan 67 yaşındaki Şaban Er, eczaneye ilaç almak için gittiğinde çalışanların kendisine "Ölü görünüyorsun, ilaç veremeyiz" dediğini söyleyerek büyük bir şok yaşadı.
İlaçlarını alamayınca nüfus müdürlüğüne giden Er, buradan da aynı cevabı aldı. Durumu araştıran Er, aynı isimdeki bir kişinin yanlışlıkla ölü olarak kaydedildiğini öğrendi.
Şaban Er, yaşayan bir ölü gibi hissettiğini belirtti ve bu durumun psikolojisini olumsuz etkilediğini ifade etti.