10 soruda 2024-YKS tercihleri! Tarih belli oldu, bu yıl ilk kez açılan bölümler hangileri? 10 soruda 2024-YKS tercihleri! Tarih belli oldu, bu yıl ilk kez açılan bölümler hangileri?

Belediyenin daha önce altyapı çalışması yaptığını, ancak mazgalların sel sularının getirdiği çamur, taş ve çakıllarla tıkandığını belirten sokak sakinleri, mazgalların yeniden açılarak çalışır hale getirilmesini, sorununun çözülmesini talep ettiler.


 Mahalle sakini Damla Esen, “Bizim burada mazgalların temizlenmeme sorunu var. Bir yağmur yağdığı zaman her tarafı sel götürüyor. Çünkü mazgallar tıkalı içerisinde biriken çamur ve çakıl taşlar mevcut. Yağmur yağdığında yukarıdan Dilek caddesine doğru bir sel yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bu cadde de bir alt yapı çalışması yaptı. Ancak mazgallar tıkalı olduğundan su mazgallardan geçemediği için caddeyi sel götürmüş oluyor. Yani yapılan alt yapı çalışması bir anlam ifade etmiş olmuyor. Biz çocuklarımızı okula götürürken zorlanıyoruz yağmurlu günlerde çünkü yolda aşağıya yani dilek caddesine doğru giden su olduğu yolun karşısına ayaklarım ıslanmadan geçemiyoruz. Yetkilerden talebimiz mahallemizdeki özellikle Şemsettin Günaltay ve Dilek caddesindeki mazgalların temizlenmesi talep ediyoruz ”dedi.