İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Özlem Ayrancı pazarda alışveriş yapan iki emekli kadın ile sohbet etti.

Emekli kadınlar özetle, “Pazar fiyatları çok pahalı. Maaşı yetiştiremiyoruz. Ay sonunu ucu ucuna getiriyoruz. Sürekli masraflardan kısmaya çalışıyoruz. Kılık kıyafet alamıyoruz. Bir kalıp peynir 200 lira olmuş. Patates ve soğan fiyatları malum. 300 lira verdim Pazar çantası hala boş. Oyumuzu Meral Akşener’e vereceğiz. Kurban bayramında 15 bin lira bayram ikramiyesini bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.

Eskişehir'de güneşi gören dışarı çıkıyor ama Meteoroloji'den önemli uyarı geldi! Eskişehir'de güneşi gören dışarı çıkıyor ama Meteoroloji'den önemli uyarı geldi!

Özlem Ayrancı da yanıt olarak, "Emeklimizin hali tüm Türkiye’nin malumu. 7 bin 500 lira ile geçinmek zorundalar. Dul ve yetim maaşları daha da düşük. Bunu da biliyoruz. Ekonomik kalkınma planlarımızla geliyoruz. Ülkemizin emektarları, yani emeklilerimiz İYİ Parti iktidarında mutlu olacaklar. Emeklilerin problemlerini çözeceğiz. Kurban bayramında da 15 bin lira bayram ikramiye verilecek. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu sözünü verdi.” dedi.