İlkokulun kızlar tuvaletinde iğrenç olay; Veliler şikayetçi oldu! İlkokulun kızlar tuvaletinde iğrenç olay; Veliler şikayetçi oldu!

Türkiye’de milyonlarca emekli aylık yalnızca 7 bin 500 lirayla geçinmek zorunda. Ev kirası, gıda harcaması ve ulaşım. Kısacası bırakın 7 bin 500 lirayla geçinmeyi, artık hayatta nasıl kalırım diye düşünüyor emekli. Hal böyle olunca hayatlarının belki de en rahat geçmesi gereken dönemde tek çare huzur evlerinin kapısını çalmak oluyor.

Özel huzurevi yöneticileri son günlerde emeklilerin huzurevine yerleşmek için başvurularında ciddi artış yaşandığını söylüyor. İşte o şansı artık huzur evlerinde arar oldu Türkiye’nin emeklileri, çünkü aldıkları maaş bırakın ev kirasını ödemeyi, en temel ihtiyaçlarını karşılamaya bile yetmiyor. Ancak özel huzurevlerinin maliyetleri cep yakıyor.

İstanbul ve Ankara’da aylık ücretler 25 bin liranın üzerinde. Yıllarca alın teriyle çalışan milyonlarca insan emekliliğinde rahat ve huzurlu bir hayat sürmek istiyor. Ancak ekonomik tablo buna bir türlü izin vermiyor.