Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, emeklilerin gündemi maaş ödemeleriyle hareketleniyor. Bu yıl Kurban Bayramı, 16-19 Haziran tarihlerinde kutlanacak.

Kira geliri beyannamesinde köklü değişim! Bankaya yatırılan kiradan yüzde 20 vergi kesilecek Kira geliri beyannamesinde köklü değişim! Bankaya yatırılan kiradan yüzde 20 vergi kesilecek

Emekliler, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte hem haziran ayı maaşları hem de beklenen ikramiyeler konusunda merak içinde.

Özellikle, geçtiğimiz yıl yapılan yüzde 50 zamla birlikte Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 3 bin TL'ye çıkarılması, emeklilerin yüzünü güldürmüştü.

Bu yıl da aynı ikramiyenin verileceği öğrenildi. Ramazan Bayramı’nda 3 bin lira ikramiye alan emekliler, Kurban Bayramı’nda da aynı ikramiyeye sahip olacak.

Haziran ayı içerisinde, bayram ikramiyesi ve maaş ödemelerinin aynı anda hesaplara yatırılması bekleniyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda ikramiyeler bayram öncesi yatırılmıştı. Kurban Bayramı için ise henüz net bir tarih verilmedi. Ödeme günleri belli olduğunda haberimizde yer vereceğiz.