İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil şu açıklamaları yaptı;

“Seçim hazırlıklarımız başladı. Seçimlere 2 ay gibi bir süre kaldı. İYİ Parti Eskişehir İl Teşkilatı olarak tüm hazırlıklarımız tamam ve seçimlere hazırız. Aday adayı olmak isteyenler benimle görüşüyorlar. Resmi başvurular henüz başlamadı. Yoğun bir ilgi bekliyoruz. 

Henüz hiç aday adayı açıklanmayan Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı: "AK Parti 6 aday bulmakta zorlanacak" Henüz hiç aday adayı açıklanmayan Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı: "AK Parti 6 aday bulmakta zorlanacak"

Genel Başkanımız Meral Akşener Altılı masadan ayrılmadı. 6 Mart’ta görüşelim diyerek oradan ayrıldı. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri halkta çok ciddi bir karşılık bulduğu için genel başkanımız da masaya bu isimleri götürdü. Genel Başkanımız halkın isteğini ifade etti. Gerekli görüşmeler yapıldı ve alınan kararları biliyorsunuz. Altılı masa bizim için çok değerli. Terk etme gibi bir durum söz konusu olmadı. Halk altılı masa asla bozulmasın diyordu, öyle de oldu. Eskişehir’de biz İYİ Parti olarak 3 milletvekilini zorlayacak, altılı masa 6 vekilin 6’sını da neden almasın. Millet İttifakı Eskişehir’de 6’da 6 yapabilir."