İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Eskişehir'de şaşırtan pratik çözüm; Çağdışı diyen de var, iş görülmüş diyen de! Eskişehir'de şaşırtan pratik çözüm; Çağdışı diyen de var, iş görülmüş diyen de!

İYİ Parti olarak öğretmenlerin yanında olduğunu ifade eden Edizgil,  “İYİ Parti olarak Eskişehir’deki eğitim sendikalarına sesleniyoruz: Endişe etmeyin, bu Millet sizinle, İYİ Parti sizinle” şeklinde konuştu.

İYİ Parti olarak öğretmenler sabredin yakında her şey İYİ olacak’ diyen Emine Edizgil, “Öğretmenlerimiz, büyük sıkıntılar içindeler. Son olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir’de de öğretmenlerimiz iş bıraktılar. Son söyleyeceğimiz sözü ilk söyleyelim; İYİ Parti olarak öğretmenlerimizin yanındayız” dedi.

Öğretmenlik Meslek Kanunun, eğitimdeki hiçbir sorunu çözmeyi amaçlamadığını aktaran Edizgil,
“Bugün Ankara’da Saray sefası sürenler varken, Eskişehir’de onlarca mahallede ya okul bulunmamaktadır. Pek çok okulun da derslik ve öğretmen sayısı yetersizdir. AKP’nin işe yaramaz isimleri kamudan 10 – 11 maaş alırken, öğretmenlerimiz tek maaşla ay sonunu getirememektedir. Pek çok öğretmenimiz, sözleşmeli adı altında sömürülmektedir. Ülke genelinde 95 bin sözleşmeli öğretmen bulunmaktadır. Birilerinin emrinde 13 – 14 tane uçan saraylar bulunurken, pek çok yerde çocuklarımız küçücük ayakları üşüyerek, okula terlikle yürümektedir. Birileri saraylarda sefahat içinde yaşarken, o sarayın adamları da ayrı bir safahat yaşamaktadır. Kimi saray adamları sahip olduğu dükkanlarını devlet kooperatiflerine kiralayarak yetim hakkı yemektedir. Kimi saray adamları da devlet kurumlarının dava dosyaları üzerinden servetine servet katmaktadır. Özetlemek gerekirse birileri kazanın dibini sıyırırken, vatandaşın çocukları okulda bir kap öğlen yemeği bile yiyememektedir. Öte yandan öğretmenlerimiz de kendi içinde bölünmeye çalışılmaktadır. Başöğretmenlik diye bir saçmalık kabul edilemez. Türkiye’nin tek bir Başöğretmeni vardır. Onun da adı Mustafa Kemal Atatürk’tür” diye konuştu.