AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay Alpu’da selden hasar gören yerleri ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Prof.Dr. Avcı ve Prof.Dr. Günay’a, AK Parti İl başkanı Zihni Çalışkan, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammed Ender Gümüş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sönmez Baş, AK Parti Alpu İlçe başkanı Halil Yavuz, İlçe Kadın kolları başkanı Meral Keski eşlik etti.

Avcı ve Günay öncelikle Alpu Kaymakamı Kübra Karaalioğlu’nu ziyaret ederek kendisinden ilçedeki durum, selden etkilenen alanlar ve vatandaşların durumu hakkında bilgi aldılar.

Prof. Dr. Avcı ve Prof. Dr. Günay, ilçe merkez ziyareti sonrası önce Büğdüz köyünde sonra da Ağaçhisar Köyü’nde vatandaşlar ile bir araya geldi. Sorun ve talepleri dinledi. Büğdüz Muhtarı Nevzat Erken ve Ağaçhisar Muhtarı Mustafa Alan da görüşmede yer aldı..

Ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunan Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’Devletimiz ilgili kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşımızın yanında. Yaşanan sel felaketi sonrası ilk andan itibaren Tarım İl müdürlüğümüz ve Tarım İlçe Müdürlüğümüz ile irtibat halindeydik. Konuyu takip ettik. Bugün de son durum hakkında bilgi aldık ayrıca selden etkilenen alanları yerinde inceledik. Bizler fotoğraf vermek için değil çözüm için buradayız. İlk andan itibaren de vatandaşlarımızın yanındayız" dedi.