21 Haziran günü saat 15.30'da Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden Kütahya istikametine hareket eden bir otobüs, yolda kaza yaptı. Kazada, otobüsteki tüm yolcuların emniyet kemeri takılı olduğu ve 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Olay sonrası yapılan açıklamalarda, otobüs yolcularının Eskişehir otogarından çıkarken trafik polislerinin emniyet kemeri kullanımı konusunda bilgilendirme yaptığını ve bu bilgilendirme sonrası tüm yolcuların kemer takarak seyahat ettikleri vurgulandı. Yolcular, kaza anına kadar da kemerlerini çıkarmadıklarını ifade ederek, trafik polislerine teşekkür etti.

Odunpazarı Belediyesi'nden Çöp Saatleri İle İlgili Önemli Uyarı Odunpazarı Belediyesi'nden Çöp Saatleri İle İlgili Önemli Uyarı

Kütahya'da meydana gelen kaza sonrası yaralanan 3 yolcu, sağlık ekipleri tarafından müdahale edilerek hastaneye kaldırıldı. Yolcuların güvenliği için yapılan bilgilendirme çalışmalarının bu tür durumlarda önemli bir etkisinin olduğu belirtilirken, otobüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.