Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Arif Kıvrak’ın koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+ KA2 projesi olan 'Digital Green' projesinin eğitim aktivitesi, İtalya, Çekya, Almanya ve İzmir’den gelen katılımcılar ile ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı.

Eskişehirli Sokak Köpeklerinin Akıbeti Ne Olacak? TBMM'ye Sunulan Taslakta Neler Var? Eskişehirli Sokak Köpeklerinin Akıbeti Ne Olacak? TBMM'ye Sunulan Taslakta Neler Var?

ESOGÜ Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü iş birliği ile 6-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan çalıştayda, iklim değişikliği, küresel ısınma ve çevre sorunlarının çözümüne yönelik farkındalık eğitimleri gerçekleştirilecek.

Proje koordinatörü Prof. Dr. Arif Kıvrak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Günümüzde çevre bilinci ve enerji sürdürülebilirliği çok önemlidir.

İklim değişikliği tehdidi ve fosil yakıtların sınırlı kaynakları, daha yeşil ve yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ihtiyacı da artırmıştır. AB desteği ile Türkiye Ulusal Ajansı’nın fonladığı ‘Digital Green’ projesi, 4 farklı ülkeden 6 proje ortağı ile çevre ve alternatif enerji kaynakları konusuna odaklanmıştır.

Eskişehir’de gerçekleştirilecek bu eğitim aktivitesinde temiz enerji, iklim değişikliğinin nedenleri, pil teknolojisi ve geleceği, sera gazlarının azaltılması, biyolojik çeşitlilik gibi konularda uzman bilim insanlarının sunumları gerçekleştirilecektir.

Ayrıca tüm katılımcılar Eskişehir’de alan gezilerine katılarak bilgi ve deneyimlerini artıracaklardır. Temiz bir gelecek hedefiyle başlayan ‘Digital Green’ bir toplum projesi olarak önemli katkılar sunmaktadır” dedi.