Eskişehir'de Korkutan hava şartları: Ağaç Yere Devrildi! Eskişehir'de Korkutan hava şartları: Ağaç Yere Devrildi!

Tepebaşı Belediyesi merkezlerinde eğitim alan özel bireylerin el emeği ile ürettiği eserler, “Farklı Benzerlikler” adlı sergi ile beğeniye sunuldu.

Eğitim alan 55 bireyin eserlerinden oluşan sergi, Atila Özer Karikatürlü Ev’de açıldı. Açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Elif Zümrüt Çerçi, belediye meclis üyeleri, eğitmenler, özel bireyler ve aileleri katıldı. Serginin açılış kurdelesinin kesilmesi ile davetliler eserleri inceledi. Başkan Ataç da sergi hakkında bilgiler alırken öğrencileri tebrik etti.

Özel Bireylerin

Törende konuşan Başkan Ataç, "Engelli bireylerimiz için kapsamlı projeler yapıyoruz. Merkezlerimizden faydalanan bireyler hem sosyal hem de iş hayatında kendilerini ifade edebiliyor.

Ailelerimiz çok rahat ettiler. Çocuklarının nereye gittiğini, ne yaptığını çok iyi biliyorlar. Karşılaştığımızda 7-8 aydır evden çıkamayan anne, babalar çocuklarımızla bir hayat geçiriyordu.

Çok sıkıntılı bir durumdu tabi, bize katılan çocuklarımızın aileleri de rahatladı, özgür oldular. Gençlerimiz de çalışma hayatına girdiler, para kazanmaya başladılar. Artık ülkesine yararlı insanlar olarak gelişiyorlar.

En son bir kardeşimiz daha organizedeki merkezimizden bir fabrikaya geçmiş. Bana ve Nadir Küpeli’ye de duygu dolu bir mektup geldi. Bunlar oldukça sevincimiz, mutluluğumuz artıyor. Bu kardeşlerimiz çok kıymetli varlıklar.

Hep söylerim; kafalarının arkasında hiçbir kötülük yok sadece ve sadece sevgi var. Onlarla duygusal olmak da güzel bir şey. Türkiye’de bizim gibi kapsamlı proje yapan çok az. Uygulamalarımızı Türkiye genelinde yaygınlaştırabilirsek, farkındalığını artırabilirsek, bu özel kardeşlerimizin insanların arasına karışıp başarılı olmaları her zaman idealimiz. Diliyorum bundan sonra da iyi şeyler olsun” ifadelerini kullandı.

Sergide eserlerden elde edilecek gelir, özel bireylere malzeme alımında kullanılacak. Farklı Benzerlikler sergisi, 12 Mayıs tarihine kadar Atila Özer Karikatürlü Ev’de görülebilecek.