İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Eren Ekmen’in açıklamaları şu şekilde;

Jale Nur Süllü: "Eskişehir'de konut fiyatları 1 milyon 500 bin TL’den başlıyor" Jale Nur Süllü: "Eskişehir'de konut fiyatları 1 milyon 500 bin TL’den başlıyor"

“Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmasının tarihi olan 19 Mayıs 1919, kurtuluş mücadelesi yolunda ilk adımın atıldığı tarihtir. Mustafa Kemal, düşman işgaline karşın halkın bilinçlendirilerek halkın Kuvayı Milliye’ye destek olmasını sağlamıştır. 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün “doğum günüm” dediği gündür. İşte bu sebeple, bir olmuş cumhuriyet ordusu olarak, iyilik için Cumhuriyet ruhu ile iyilik için yürüyeceğiz.

İyilik İçin Yürü, İlkadım kampanyası ile hedef Kuvayı Milliye ve Kurtuluş Mücadelesi ruhunu canlandırmak, yurdun her yerinde Türk halkının fiziksel olarak ayrı, ancak ruhen birlikte olarak ebedi bir tarihin dönüm günlerinden en büyüğünü kutlamak amacındadır.

Bu vesile ile kampanyada toplanan adımlar, TEMA Vakfı’nın 1919 Fidan Projesi’ne, Türk Eğitim Vakfı’nın Yarıda Kalmasın Projesi’ne ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın TOG Akademi Projesi’ne bağışlanacaktır.”