Önceki dönem Yunus Emre Devlet Hastanesi Dr. Mustafa Karagülle, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimliğine asaleten olarak atanan, uzun süre beraber çalıştığım, Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin bugünlere gelmesinde emeği çok olan sevgili meslektaşım Uzm. Dr. Gamze Akın Mumcu’yu tebrik eder, yeni görevinde başarılar dilerim. Eminim yeni ekibiyle Yunus Emre Devlet Hastanesi daha iyi ve hakettiği seviyelere ulaşacaktır. Kendisine ve yeni ekibine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Uzm. Dr. Gamze Akın Mumcu kimdir? 
2000 yılında Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra SSK Ankara Dışkapı Çocuk Hastanesinde Tabip olarak göreve başladı. 2001 yılında SSK Bozüyük Hastanesine tayin oldu. 2004 yılında SSK Edremit Hastanesine naklen atandı. 2005 yılı Eylül ayında Tıpta Uzmanlık Sınavı ile Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünde uzmanlık eğitimi almaya hak kazandı. 

Uzmanlık eğitimi süresince başta Başkent Üniversitesi Ayaş Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olmak üzere Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi ve Adana Hastanesinde görev yaptı.

Uzmanlık eğitimi sonrası 2010 yılında Bozüyük Devlet Hastanesine Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak atandı. Hastaneye atanan ilk Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak Fizik-Tedavi Ünitesini kurdu. Daha sonra Eskişehir Devlet Hastanesinde çalıştı ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kliniği sorumlu hekimliği yaptı. Balıkesir Atatürk Devlet hastanesinde ve Özel sektörde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Hekimi olarak görev yaptı. 

2014 Ocak ayında Eskişehir Devlet Hastanesine atandı ve 1 yıl Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Hekimi olarak çalıştı. 2015 yılında Eskişehir Devlet Hastanesinde "Başhekim Yardımcısı" görev yaptı. 2018 yılından itibaren 5 sene boyunca Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde "Başhekim Yardımcısı" olarak görev yaptı. 2023 yılında aynı hastaneye “Başhekim” olarak atandı.