Eskişehir Belediyesi, iş başvurularını  sadece web sitesi üzerinden almaya başladı.

20 Mayıs itibariyle yürürlüğe giren bu uygulama ile iş arayanlar, belediyenin insan kaynaklarına başvurularını dijital platform üzerinden gerçekleştirebilecekler. Belediyenin İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi, bu yeni uygulamanın hayata geçirilmesiyle birlikte iş başvurularını web sitesi üzerinden kabul etmeye başladı.

İş arayanların başvurularını yapabilmeleri için Eskişehir Belediyesi resmi web sitesindeki ilgili bölüm aktif hale getirildi. İş başvurusu yapmak isteyenler, http://ik.eskisehir.bel.tr adresine giriş yaparak gerekli bilgileri doldurabilir ve başvurularını kolayca tamamlayabilirler.

Kütahya Demirciören Göleti'nde su seviyesi yüzde 70'e düştü Kütahya Demirciören Göleti'nde su seviyesi yüzde 70'e düştü

Belediye Iş Başvuru Adresi

Belediye yetkilileri, bu yeni uygulamanın iş başvuru sürecini daha hızlı ve etkin hale getireceğini belirtiyor. Ayrıca dijital platform üzerinden yapılan başvuruların takibi ve değerlendirilmesinin de daha pratik olacağı düşünülüyor.

Eskişehir Belediye Başkanı, bu yeni adımın belediye hizmetlerini daha da iyileştirmeye yönelik atılmış önemli bir adım olduğunu ifade etti. Ayrıca, iş arayanlara bu yeni uygulama ile daha fazla fırsat sunulacağını ve iş başvuru sürecinin daha erişilebilir hale geleceğini belirtti.

İş arayanlar, başvurularını web sitesi üzerinden yaparken, başvurularının olumlu sonuçlanması durumunda belediye yetkililerinin kendileriyle iletişime geçeceğini unutmamalıdırlar. Bu süreçte, belediyenin resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuruları takip etmek de önemli bir adım olacaktır.