Cenk Algın, 30 kilometrelik trail parkurunda 2. oldu ve Mtb dağ bisikletleri parkuru yaş kategorisinde ise 3. sırayı elde etti. Yarışmaya katılmak için Eskişehir'den bisikletiyle yola çıkan Cenk Algın, Ankara'ya otobüsle ardından Doğu Ekspres treniyle Bağıştaş'tan Kemaliye ilçesine inişli çıkışlı 28 kilometrelik bir yolculukla yarış alanına ulaştı.

Cenk Algın, yarışmaların oldukça çekişmeli geçtiğini ve Eskişehirli hemşehrilerinin desteğiyle başarılı sonuçlar elde ettiğini belirtti. "Eskişehirimizi burada başarıyla temsil etme fırsatı buldum. Bu benim için gurur verici bir duygu" diyen Algın, koşu ve bisiklet yarışmalarında Eskişehir'i temsil etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Sporcuların belediye ve kurumlar tarafından desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Algın, Türkiye Bisiklet Federasyonu Eskişehir İl Temsilcisi Özlem Sakarya'ya ve federasyona teşekkürlerini iletti.

10 soruda 2024-YKS tercihleri! Tarih belli oldu, bu yıl ilk kez açılan bölümler hangileri? 10 soruda 2024-YKS tercihleri! Tarih belli oldu, bu yıl ilk kez açılan bölümler hangileri?

Master Sporcusu Cenk Algın