Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri şu ifadeleri kullandı;

Eskişehirspor camiası muhteşem bir kutlamada buluştu! Eskişehirspor camiası muhteşem bir kutlamada buluştu!

"Abiler, Kardeşler, Arkadaşlar;

Öyle bir zamandan geçiyoruz ki, şimdi değilse ne zaman diyoruz.

Şehrin neredeyse tüm ileri gelenleri, iş insanları ‘’Yenisini kuralım vazgeçin’’ diye bizleri yalnız bırakmadılar mı?

Ne imkansızlıklara karşı göğüs germedik mi? Hiç birimiz bir an bile düşünmedi vazgeçmeyi!

Onca hayal kırıklığı, onca yenilgi, onca yalnız bırakılmışlık ve onca riyakarlık yordu tabii onbinlerce yüreği...

Evet herkes çok yoruldu, çok koşturdu, çok bedeller ödedi. Ne yaparsak yapalım şanlı armamızı ligde tutamadık ve amatöre düştük. Ama tüm taraftarımız elinden geleni yaptı. Hepimiz bu mücadele içinde yoğrulmadık mı?

Tarihimiz boyunca defalarca yenildik defalarca küme düştük. Fakat bunların hiçbirinde hiç kimse diyemez ki Es-Es taraftarı da küme düşmüştür.

Amatöre dahi düşsek vazgeçmeyeceğimizi göstermek adına tüm ŞEREFLİ ESKİŞEHİR HALKINA sesleniyoruz. Bu pazar (yarın) sokağa çıkan herkes ESKİŞEHİRSPOR FORMASI giysin. Forması olmayan SİYAH KIRMIZI giysin. Evinde bayrağı olan bayrağını penceresine assın. Lütfen tüm halkımızdan bu istediğimize cevap vermesini diliyoruz. Sokakta parkta AVM içinde piknikte caddelerde nerede olursak olalım LÜTFEN HEPİMİZ FORMAMIZI GİYELİM VEYA SİYAH KIRMIZI KIYAFETLER GİYELİM.

Eskişehirspor davasını kimsenin silemeyeceğini vazgeçmeyeceğimizi herkese gösterelim. Bir kere dahi maça gelmiş olsanız lütfen tüm herkese haber verin. Ailenizle veya şahsi olarak sokağa çıkacak herkesin ESKİŞEHİRSPOR FORMASI GİYMESİNİ RİCA EDİYORUZ.

Ayrıca yarın YKS sınavına girecek öğrenci arkadaşlarımızdan da rica ediyoruz sınava mutlaka Eskişehirspor forması ya da bir Eskişehirspor ürünü giyerek girelim."