Süleyman Reyhan: “Yılmaz Büyükerşen 2 buçuk milyar TL borcu böyle mi eritecek” Süleyman Reyhan: “Yılmaz Büyükerşen 2 buçuk milyar TL borcu böyle mi eritecek”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırma ile yıkımı planlanan bölgede yeni binalar da yıkılacak. Yeni bir binanın altında işletmesi olan Emel Aktan şu ifadeleri kullandı;

"Burası iş yeri benim. Ben burada 8-10 çalıştırıyorum. 8-10 haneye bakıyorum. Şimdi biz bu dükkanın ruhsatını aldık. Bundan 2-3 yıl önce. Biz Belediyeye gittik. Gereken ödemeleri yaptık. Geldiler. Okey verdiler. Madem bu bina yıkılacaktı. Madem böyle bir karar vardı. Neden bizden bu paralar alındı? Niye buraya izin verildi? Beni uyarsaydı kardeşim biz burayı yıkacağız, siz kendinize daha uygun bir yer bakın denilseydi değil mi? Biz de ona göre ayağımızı yorganımıza göre uzatırdık. Ki burası eski bir bina değil. Yani bunun neyini tarihi yapacağız? Neyi kamulaştırma uygun. Ben yukarıdaki daireleri biliyorum. Sıfır daireler. Nasıl yıkacaksın? Bu insanlar nerede yaşayacak? 

Ben esnafım. Ben buradan para kazanıyorum. Çocuğumu okutmak için uğraşıyorum. O zaman bana yer göstereceksin. Buyur git diyeceksin. Masrafımı karşılayacaksın Ben emek vermişim. Üniversiteye gidecek çocuğum bu sene ben buradan bu sene çıkarsam ben çocuğumu neyle nasıl okutacağım? Nereye gideceğim? Yıllarca ben oy verdim. Bunun için mi verdim? Bilinçsizce oy verdim yani. Bilseydim başımıza bunlar gelecek, hiçbir şekilde destekte bulunmazdım. Yan tarafta. Yıkılacak bir durumda yok ki. Bu insanlar burada yaşıyor. Yanda o keza o kaç tane daire var? Bir resimlerseniz kamerayla da görüntülerseniz bunların ne kadar yeni olduğunu görürsünüz. Kamulaştırmaya da karşıyız. Binamızın yıkılmasına da karşıyız."