Murat Özcan çok merak edilen konuyu açıkladı; İşte Eskişehir'de Kocakır'ın imara açılmama sebebi! Murat Özcan çok merak edilen konuyu açıkladı; İşte Eskişehir'de Kocakır'ın imara açılmama sebebi!

Eskişehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Karadere mahallesinde mezarlık sıkıntısı yaşanıyordu. İsmi açıklanmayan bir kişi 21 Haziran 2023 tarihinde başvuru yaparak 2 bin 250 metrekarelik bir arazisini Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne mezarlık yapılması şartıyla bağışlayabileceğini söylemişti.

Başvuru Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında görüşüldü. CHP’li, AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin oy birliği ile bağış kabul edildi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bağışlanan araziye yakında mezarlık yapacak. 

Yılmaz Büyükerşen de benzer bir konu ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde, “Gönlü bol insanlarımızdan mezarlık dışında da şartlı bağışlar bekliyoruz. Yeşil alan yapılması için, sosyal tesis yapılmak üzere arazi bağışları bekliyoruz. İnşallah onlar da olur diye ümit ediyorum” açıklamasını yapmıştı.