Ahmet Ulupınar BBP'den aday adayı oldu ve ekledi; "Bu seçimin kaderini milliyetçilerin oyları belirleyecek" Ahmet Ulupınar BBP'den aday adayı oldu ve ekledi; "Bu seçimin kaderini milliyetçilerin oyları belirleyecek"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan şu ifadeleri kullandı;

"Bilindiği üzere ülkemizin bir numaralı konusu deprem. Eskişehir için neler yapılabilir bunları konuşmalıyız. Kurumlar arasında iletişim problemi varsa bunları çözelim. Deprem olduğunda hemen müteahhit avına çıkılıyor. 2004 yılından beri şu an kullandığımız mevzuatı kullanıyoruz. Eskişehir ilini de inşaat kalitesi anlamında örnek illerden birisi olarak gösterebiliriz. Eskişehir’de inşaat işleri müteahhite inisiyatif bırakılmadan yapılıyor. Çünkü her aşamada bir denetim var. İnşaat sektörüne aşina olmayanlar bunu bilmiyor olabilirler, bunu açıklamada fayda var. Eskişehir’de kentsel dönüşüm olarak belirlenen yerlerin bir an evvel dönüştürülmesi gerekiyor. TOKİ’nin Kahramanmaraş ve diğer illerde yaptığı binalarda en ufak bir hasar yok. Eskişehir’deki betonarme konusu ümitlendirecek konulardan bir tanesidir.

Eskişehir’de 2000 yılından önce yapılmış binalar var. 2 Eylül Caddesi, Sivrihisar Caddesi, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Yunus Emre Caddesi gibi caddelerde bulunan binalar maalesef istenilen betonarme kalitesine sahip değil. Eskişehir’deki yüksek dereceli bir deprem olduğunda en çok hangi mahalle ve caddeler bu depremden etkilenecek, bunun bir çalışması yapılmalıdır. Bu işe de ivedi bir şekilde başlanmalıdır. Bu konuda yapılacak tüm çalışmalara destek vermeye hazırız. Eskişehir ikinci derecede bir deprem bölgesinde olduğunu biliyoruz. Eskişehir’de bir fay hattının bulunduğunu da biliyoruz."

murat özcan 000003