Zengin, “Eskişehir’e geçen araçlar şehre katkı sunmadan geçip gidiyor. Yaz aylarında yoğun kullanılan çevreyolunda araçlar durmadan ilerliyor ve bu durum şehrin ekonomisine büyük bir fırsatı kaçırıyor” dedi.

“Çevreyolunda işletmelerin eksikliği üzücü” Zengin, özellikle çevreyolunda sadece akaryakıt istasyonlarının bulunduğunu belirterek, Kütahya ve Afyonkarahisar gibi şehirlerde lokum, sucuk gibi yerel ürünlerin satıldığı işletmelerin bulunduğunu ifade etti. Zengin, “Eskişehir çevreyolu üzerinde ne yazık ki böyle işletmelerimiz yok. Turistlerin ilgi gösterdiği bir şehir olarak bu potansiyeli değerlendirmeliyiz” diye ekledi.

18 Temmuz Perşembe döviz fiyatlarında son durum! 18 Temmuz Perşembe döviz fiyatlarında son durum!

“Eskişehir’in giriş ve çıkış noktalarına tesisler şart” Zengin, çözümün basit olduğunu ancak bu konuda henüz bir girişimde bulunulmadığını vurgulayarak, şehrin giriş ve çıkış noktalarına özgü işletmeler kurulması gerektiğini belirtti. Zengin, “Eskişehir’e özgü lezzetlerin tanıtılacağı, turistlerin durup dinlenebileceği tesisler şehrin ekonomisine önemli katkılar sağlar. Ticaret Odası, Sanayi Odası ve yerel yönetimlerin bu konuda işbirliği yapması gerekiyor. TÜGİAD Eskişehir olarak her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.