Eskişehir’de kiralık dükkan fiyatlarında artış yaşanıyor. Kiraların artmasından dolayı bazı esnaflar dükkan bulamıyor. Mevcut kiracılar da yüksek fiyatlarla talep edilen kiraları ödeyemedikleri için dükkanlarını boşaltıyorlar. Dükkanından çıkamayan ve kiralarını ödemekte zorlanan esnaflar da kara kara düşünüyor.

Eskişehir merkezinde en ucuz dükkan kiraları 15 bin liradan başlarken dükkanın özelliklerine göre fiyatlar çok daha artıyor.

Türker Yörükçüoğlu: "CHP Eskişehir'de İYİ Parti'nin adayını desteklemeli" Türker Yörükçüoğlu: "CHP Eskişehir'de İYİ Parti'nin adayını desteklemeli"

Esnaflar zam düzenlemesi talep ediyor. Bazı esnaflar enflasyon üzerinde zam yapılmaması gerektiğini savunurken bazıları da yüzde 25’den fazla zammın kendilerini çok zorladığını ifade ediyorlar. 

Konu ile ilgili konuşan Eskişehirli bir esnaf, “Kiralık dükkan fiyatlarının artmasından dolayı dükkanlar boş kalıyor. Para kazanamayan esnaf kirasını ödeyemiyor. Dükkan sahipleri de piyasaya göre bir artış yapıyor. Zamlar enflasyon rakamlarına göre değil de mal sahiplerinin artışlarına göre yükseliyor. Bu da biz esnafı zorluyor” dedi.