81 il, 911 ilçenin tabelası değişti

Nüfus ve rakım gitti, adları kaldı: 81 il, 911 ilçenin tabelası değişti

ESKİŞEHİR HABER 19.12.2020, 10:00
81 il, 911 ilçenin tabelası değişti
banner232

Karayolları Genel Müdürlüğü Türkiye'nin tamamında şehir ve ilçelerin giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelalarından nüfus ve rakım bilgilerini çıkardı. Gerekçe olarak ise her yıl yenilenen nüfus bilgileri gösterildi. 81 il, 911 ilçede, tabelalar üzerinden değiştirerek yapılan büyük masrafı engellemek için düzenlenen uygulama kapsamında sadece şehir ve ilçe isimlerinin bırakılacağı kaydedildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü, her yıl Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verileriyle nüfusun değişmesinin ardından 81 il ve 911 ilçenin giriş çıkışlarında bulunan tabelaları yeniden düzenliyor.

Sosyal medyada gündem oldu

Tabelaların değiştirildiği kentlerden biri olan Eskişehir’de Ankara, Bursa ve Kütahya güzergahlarında bulunan 3 tabela da yeni düzenlemeye göre hazırlandı. Tabelada daha önce yer alan ‘Nüfusu: 872000 ve Rakım 788’ bilgileri kaldırıldı. Tabelada sadece ‘Eskişehir’ yazısı bırakıldı.

Şehirlerarası geziye çıkan vatandaşlar sosyal medya hesaplarında yeni tabelaları fark etmelerinin ardından yaşadıkları şaşkınları paylaştı. İnternet kullanıcıları yeni düzenlenen tabela fotoğraflarını paylaştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@