Eskişehir'de 800 işçi ile ilgili önemli açıklama

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden yaklaşık 800 işçi ile ilgili önemli açıklama

ESKİŞEHİR HABER 08.12.2020, 17:15
Eskişehir'de 800 işçi ile ilgili önemli açıklama
banner232

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Demiryol İş Sendikası ile sürdürdüğü ve ESTRAM'da çalışan 800 işçiyi ilgilendiren görüşmelerle ilgili önemli bir açıklama yaptı. 

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile belediyemizin farklı şirketlerinde istihdam edilen ancak 3 yıla yakın süredir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan toplu iş sözleşmesindeki haklar dışında hiçbir haktan faydalanamayan tüm personelimizin haklarının iyileştirilmesi için yetkili sendikalarla görüşmelerimiz sürüyor. Yakın zamanda ESPARK şirketimizde istihdam edilen 3 bine yakın çalışanımız için önemli bir sözleşmeye imza attık. Tüm sosyal haklar dahil %32’ye yakın zam verdiğimiz bu önemli sözleşmede personelimiz geriye dönük tüm haklarını alacak ve bu ay itibariyle maaşları farklı yatmaya başlayacak.

İşverenle çalışanlar arasında uyum, saygı ve güven ortamının sağlanabilmesi için tüm şirketlerimizde ESPARK ile yapılan bu sözleşmeyi uygulamak istiyoruz. Bu kararımızı da uzun süredir görüşmelere devam ettiğimiz Demiryol-İş Sendikası’na ilettik. ESTRAM bünyesinde çalışan 800’e yakın personelimizin faydalanacağı bu sözleşmeyi de bir an önce imzalayarak çalışanlarımızın haklarının iyileştirilmesini temenni ediyoruz. Biliyoruz ki iş barışının sağlanması adaletle mümkündür. Bir şirketimizle yaptığımız iyileştirmeleri, diğer şirketimize sağlayamazsak bu bizleri birçok personelimize karşı zor duruma düşürür. Adaletli bir işleyiş sağlanabilmesi için tüm şirket personelimize de aynı haklarla iyileştirme yapmak istiyoruz. Bu sebeple Demiryol-İş Sendikası yetkililerinin diğer şirket çalışanlarımızı da düşünerek sağlıklı bir karar vermesini bekliyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli Sizce Başarılı mı?
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli Sizce Başarılı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@