Eskişehir'de açık alanda sigara yasağına uyuluyor mu?

Eskişehir'de açık alanda sigara yasağına uyuluyor mu? Eskişehir'de başlayan yasaktan ilk görüntüler...

ESKİŞEHİR HABER 12.11.2020, 18:47
Eskişehir'de açık alanda sigara yasağına uyuluyor mu?

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu artan korona virüs vakaları üzerine ana caddeler başta olmak üzere kamusal alanlarda ve birçok bölgede sigara içilmesini yasaklamıştı. Ancak çok sayıda vatandaşın yasağa uymadığı görülüyor.


Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, korona virüsün yayılımını azaltmak için yaptığı çalışmalar sonucunda yeni kararlar aldı. Vatandaşların sokakta sigara içmek için maskelerini indirmesinin büyük risk oluşturduğu sonucuna varan kurul park, bahçe, meydan, cadde gibi pek çok açık alanda sigara içmeyi yasakladı. Kararın ardından Vilayet Meydanı’nda, Hamamyolu Caddesi’nde, çarşıda ve pek çok kalabalık yerde sigara içilmeye devam edildiği gözlemlendi.


Virüsün yayılımının, pek çok yerde olduğu gibi Eskişehir’de de yükselişe geçtiği bilinirken su içmek, ayaküstü bir şeyler yemek ve özellikle de sigara içmek için maskelerin çeneye indirildiği görüldü. Tedbirsiz davranan vatandaşlar yüzünden durumun vahametinin arttığı görülürken, polis ekiplerinin kalabalık alanlarda denetimlere başladıkları belirtildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kazım Kurt'un Odunpazarı'nda BARLAR SOKAĞI Projesini destekliyor musunuz ?
Kazım Kurt'un Odunpazarı'nda BARLAR SOKAĞI Projesini destekliyor musunuz ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@