Eskişehir'de Hindistanlı Mohanji 'den 'Sevgi' konulu sanat etkinliği

Eskişehir'de bulunan Hindistanlı Mohanji tarafından Eskişehir 'Gülhandan Sanat ve Hobi Atölyesi'nde gerçekleştirilen 'Sevginin Tomurcukları' konulu etkinliğe, sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 08.10.2021, 10:58
Eskişehir'de Hindistanlı Mohanji 'den 'Sevgi' konulu sanat etkinliği

Gülhandan desing eğitmenleri Gül Düzcan, Handan Dedeoğlu ve Gülhan Ertuğrul tarafından tasarlanan; ahşap pano üzerinde, katılımcılarla birlikte renklendirilebilecek bir tablo hazırlandı. Ahşap pano  üzerine tasarlanan 'lotuz çiçeği motifleri', katılımcıların tümü tarafından   renklendirildi.                                                                                      Tablonun katılımcılarla birlikte renklendirilmesinin nedenlerini ve etkinliğin amacını, Sanat Evi eğitimcisi Gül Düzcan şöyle açıkladı: "Bu çalışmayla katılımcılara, bütünün bir parçası olmanın keyfi, boyalar ve fırçalarla bir dokunuş yaparak hayata iz bırakmanın tadını yaşatmak istedik. Eskişehirli eğitimci Gülseren Şenyüzlü 'nün girişimleri ile sanat evine getirilen Hindistanlı Mohanji ve ekibi; tabloda özellikle eksik bırakılan kısımları, fırça darbeleriyle tamamladılar'' dedi.

Resmin bitiminden sonra Hindistanlı Mohanji; katılımcılara 30 dakika süren nefes egzersizleri yaptırdı ve ardından da katılımcıların sorularını cevapladı. Sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünün hissedildiği keyifli günün anısına; tüm katılımcıların birlikte oluşturdukları tablo, Eskişehir'de bulunan Hindistanlı Mohanji'ye armağan edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@