banner251

Hüseyin Yurtman: "Verim sağlamayacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un telafi eğitim açıklaması ile ilgili EskişehirHaber.com'a özel Açıklamalarda bulunan Eğitim İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman:"Herhangi bir verim sağlamayacağı, göstermelik bir faaliyetten öteye gitmeyeceği açıktır" şeklinde konuştu.

ESKİŞEHİR HABER 30.05.2021, 12:55
Hüseyin Yurtman: "Verim sağlamayacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren telafi eğitim açıklamasında bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarını Eğitim İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman'a sorduk. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çok fazla karar değiştirdiğini İfade eden Eğitim İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman EskişehirHaber.com'a özel açıklamalarda bulundu. Önemli değerlendirmelerde bulunan Yurtman:"
   Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk aldığı kararları  sık sık değiştirerek öğrencilerimiz, eğitim emekçilerimiz ve velilerimizin motivasyonunu ve psikolojilerini bozmuştur.  İsteyenin girip istemeyenin girmediği sınavlar yapılmışken, öğrencinin istediği notla sınıfını geçeceği açıklanmışken devam mecburiyeti olmayan bir dönemin sonuna gelinmişken, eğitim emekçilerinin aşılanma süreci tamamlanmamışken sayın bakanın açıkladığı bu telafi programının herhangi bir verim sağlamayacağı, göstermelik bir faaliyetten öteye gitmeyeceği açıktır. " Dedi. 


  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@