İddialar şehrin canını sıkıyor

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı'nın kapatılacağına dair iddialar ile ilgili yorumlar yaptı.

ESKİŞEHİR HABER 24.03.2022, 20:38 24.03.2022, 22:18
İddialar şehrin canını sıkıyor
İDDİALAR ŞEHRİN CANINI SIKIYOR

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir konu ile alakalı şu açıklamayı yayınladı;

“Kentimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi içerisinde yer alan ve şehrimize büyük değer katan Hasan Polatkan Havalimanı uluslararası uçuşlara açık faal durumda. Hasan Polatkan Havalimanı son günlerde çeşitli iddialarla gündeme geliyor. Özellikle de kapanacağına dair iddialar tüm şehrin canını sıkıyor. İddialar öyle boyutlardaki THY ve diğer havayolu şirketleri ile de yazışmaların yapıldığı, yakın zamanda kapatılacağı söyleniyor. Afyonkarahisar lobisinin bile devrede olduğu iddialar arasında. Resmî kanallardan da halen açıklama yapılmaması da iddiaları güçlendiriyor.

ONLAR DA ESKİŞEHİR’İ İSTİYOR

Öte yandan Belçika’da yaşayan vatandaşlarımız da bu durumdan muzdarip. Kendilerinin mağdur olacağını, Hasan Polatkan Havalimanı’nın kapatılmaması gerektiğini inişlerin Eskişehir’e yapılması gerektiğini ilgili mercilere iletiyorlar.

GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPACAĞIZ

Biz de hem şehrimizin hem de vatandaşlarımızın menfaatlerini gözeterek bu durumun takipçisi olduğumuzu kapatılmaması noktasında gerekli görüşmeleri yapacağımızı belirtmek istiyoruz. Bu hususta Hasan Polatkan Havalimanı’nın kapatılmaması için desteklerini esirgemeyen Genel Başkan Yardımcımız sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter Bey’e ayrıyeten teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: EMGHaberAjansı
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:18
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@