banner251

İsmail Candemir: " Şehitlerimize İhanet Edilmesine İzin Vermeyeceğiz"

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'e bir tepki de MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir'den geldi. Açıklamada bulunan İsmail Candemir "Mukaddesatımız Olan Şehitlerimize İhanet Edilmesine İzin Vermeyeceğiz" diyerek eleştirdi.

ESKİŞEHİR HABER 07.06.2021, 16:35
İsmail Candemir: " Şehitlerimize İhanet Edilmesine İzin Vermeyeceğiz"

"Mukaddesatımız Olan Şehitlerimize İhanet Edilmesine İzin Vermeyeceğiz" diyerek CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'i eleştiren MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir açıklamalarda bulundu. Candemir açıklamasında;"Eskişehirli hemşehrilerimizin oyları ile makama gelmiş olan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde eli kanlı bebek katili terörist başının heykelini dikeceğiz diye propaganda ve savunuculuğunu yapan kendisi de terör örgütü sempatizanı ve hatta terörist olan HDPKK'lı Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret ederek salıverilmesi konusunda çağrıda bulunmuştu.

Görülen o ki Çakırözer, bu ziyareti ile zillet ittifaklarını bir kez daha aşikar etmiş, sağlamlaştırmış ve daha net bir şekilde göstermiştir.

Sormak istiyoruz Çakırözer'e, elinde şehitlerimizin kanı olan terör örgütü partisinin kravatlı teröristini ziyaret etmesi hiç mi vicdanında bir sızı yaratmamıştır?

Ziyaret esnasında yahut şöyle demek daha doğru olacak ülkeyi kaosa sürüklemeye yeltenme ziyaretinde yetim kalan şehit evlatları, evlatsız kalan gözü yaşlı şehit anne babaları hiç mi aklına gelmemiştir?

Çakırözer'i vicdan muhasebesine ve halkımızın oyları ile seçilmiş olduğu vazifesinin gereğini yaparak vatanı, milleti, bayrağı için ve vatanımızın bekasının korunması için çalışmaya davet ediyoruz.

Tabii bir vicdanı varsa...

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, şehitlerimizin kutsal hatırasına dün olduğu gibi bugün de sahip çıkmaya devam ediyoruz. Çözüm sürecinde de teröre karşı tavrımız netti. Terörle mücadele noktasında da teröre karşı tavrımız net. Çözüm sürecini desteklemiyorduk, şu an ise terörle mücadelenin yanındayız. Biz her zaman terörle mücadele safında yer aldık. Dâima samimiyiz. Yapılan yanlışın karşısında, doğruların ise yanındayız. "Amasız, fakatsız, lâkinsiz Selahattin Demirtaş TERÖRİSTTİR." HDP kapatılmalıdır." İfadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen Sizce Başarılı mı?
Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen Sizce Başarılı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@