OEDAŞ çalışanları, başlattığı projelerle değer oluşturuyor

Hayata geçirdiği projelerle 2021 yılında da hizmet verdiği illere değer katmaya devam eden OEDAŞ, çalışanlarının gönüllü destekleri ile taçlanan toplumsal fayda ve çevre odaklı sosyal sorumluluk projelerini başarıyla devam ettirdi.

ESKİŞEHİR HABER 17.01.2022, 12:51
OEDAŞ çalışanları, başlattığı projelerle değer oluşturuyor

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), hizmet verdiği illerin hak ettiği, yeni, çağdaş, modern bir altyapıya kavuşması hedefiyle faaliyetlerine devam ederken hayata, topluma ve doğaya dokunan projeleri ile 2021’de öne çıkan şirketler arasında yerini aldı.

OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Hizmet verdiğimiz illerin elektrik arzını gerçekleştirmenin ötesinde bulunduğumuz bölgeye değer katan, yaşadığı toplumun duyarlılıklarını önemseyen bir kurum olarak çalışanlarımızın büyük desteğiyle hayata geçirdiğimiz sosyal projelerin mutluluğu ile yeni bir yıla adım attık. Toplum hayatını kolaylaştırmak adına yaptığımız desteklerden, doğayı korumaya yönelik çabalarımıza, hayatımızın ayrılmaz birer parçası olan sokak hayvanları için geliştirdiğimiz ‘Can Dostlar’ projemizden tarihi zenginliklerin aydınlatılmasına kadar birçok alanda hayata geçirdiğimiz bu projelerle paydaşlarımızın takdirini kazanmak, desteklerini görmek bizleri çok mutlu ediyor ve önümüzdeki projeler için bizleri motive ediyor. Önümüzdeki yıllarda da bölgemize değer katan, topluma ve doğaya dokunan projelerimize devam edeceğiz” dedi.

OEDAŞ çalışanları, başlattığı ve parçası olduğu projelerle artı değer oluşturuyor
Çalışanlarından gelen öneriler doğrultusunda geliştirdiği projelerle parçası olduğu ekosisteme değer katmak için 2021 yılında da çevre ve sosyal alandaki atılımlarla öne çıktı.

Toplumun sosyal ihtiyaçlarına da yanıt vermek amacıyla projelerini bir bir hayata geçiren OEDAŞ, adımlarını iyilik için bağışladı. OEDAŞ çalışanları, Serebral Palsili (Cerebral Palsy) çocuklar için toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlayan “Steptember” etkinliğinde Eylül ayı boyunca 128,6 milyon adım attı. OEDAŞ bu sayede katılımcı diğer kurumlar arasında ise 1’inci sırada yer aldı.

Şirketler arasında yapılan Wellbees Marathon’da da yer alarak hem fidan bağışı hem de sokak hayvanları için mama bağışı yapılmasını destekledi. Hedeflenen adım sayısının yüzde 80’ini tamamlayan OEDAŞ çalışanları, bu etkinlikte ikinci oldu.

“Plastik Kapaklar Tekerlekli Sandalyeye Dönüşüyor” kampanyası ile ofislerine kumbaralar yerleştiren OEDAŞ, bu projeyle çevre ve toplum bilincinin artırılmasının yanı sıra, tekerlekli sandalye ihtiyacı olan bireylere de destek olmayı amaçlıyor.

OEDAŞ, Hayvan Hakları Federasyonu ile iş birliği çerçevesinde hizmet verdiği illerde sokak hayvanlarını da yalnız bırakmadı. OEDAŞ’ın sahada görev alan çalışanlarının ihtiyacı görmesi üzerine hayat bulan proje kapsamında sokaktaki can dostların beslenmesi sağlanırken, HAYTAP ve Tepebaşı Belediyesi işbirliği ile hayata geçirdiği ‘’Sağlık Odası’’ sayesinde sokakta hayvanlarının tedavilerinin ve düzenli kontrollerinin de yapılmasına katkıda bulundu.

Temiz bir çevre hedefiyle çalışan OEDAŞ gönüllüleri, Bilecik Kent Ormanı’nda doğa temizliği etkinliğine destek verdi. Günün sonunda 500 kilograma yakın atık toplayarak parçası olduğu ekosistemin temizliği için hem örnek hem de destek oldu. Ayrıca gönüllülerimiz Uşak ilinde ise valilimizin önderliğinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Öncelikle görev sahasından geçen kuşlar için göç yolları haritası çıkartan OEDAŞ, göçmen kuşların güvenliğini sağlamak için ‘’Yüksek Gerilim Dağıtım Hatlarına İzolasyon Aparatları” yerleştirdi. Bine yakın direğe koruma aparatı yerleştirilen proje kapsamında, göçmen kuşların yolculuklarına güvenli bir şekilde devam etmesini güvence altına aldı.

OEDAŞ sürdürülebilirlik odaklı değişim ve dönüşüm hareketinin en önemli halkalarından biri olan toplumsal cinsiyet eşitliği alanında “Enerjimiz Eşit” markalaması ile hayata geçirdiği program sayesinde uluslararası arenada da takdir topladı. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ’nın bu yılki Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ekonomik Kapsayıcılık kategorisinde Gümüş Madalya, “Enerjimiz Eşit” çalışmaları ile OEDAŞ’ın oldu.

OEDAŞ, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya’nın kesişim noktasında bulunan ve 3 bin yıllık geçmişe sahip Frig Vadisi’nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Afyonkarahisar Valiliği tarafından ortaklaşa belirlenen turizm destinasyonuna yaklaşık 1,2 milyon TL tutarında elektrik altyapı yatırımı gerçekleştirdi. Frig Vadisi'nin 'Ege Bölgesi’nin Kapadokyası' olması için yürütülen çalışmalar kapsamında bölgeye aydınlatma desteği sağlayan OEDAŞ, tarihi vadinin turizmine önemli bir katkı sağlamış oldu.
“Antik Dünyanın İlkler Kenti Aizanoi Yeniden Doğuyor” projesi kapsamında ise Aizanoi Antik Kentinin tüm dünyayla buluşturulmasını amaçlayan çalışmalara da katılan OEDAŞ, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan ve ‘İkinci Efes’ olarak anılan Aizanoi Antik Kentinin aydınlatılmasını da sağladı.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?

ESKİŞEHİR HABER

Uzun yıllardır Eskişehir’in çok okunan ve takip edilen haber sitesi olma başarısı yakalayan Eskisehirhaber.com Ocak ayında 33 milyondan fazla kişiye ulaşarak yinelenmesi oldukça zor bir başarıya imza atmıştır. Eskişehir ve çevre illerinin yanı sıra Avrupa’da yaşayan Türklerin de oldukça yoğun ilgi gösterdiği haber platformumuz imzasını attığı birbirinden farklı haberler ve canlı yayınlarla da farkını ortaya koymuştur. Eskisehirhaber.com teknolojinin gelişimine ve çağa ayak uyduran vizyonu ile her geçen gün kendini geliştirmeye de devam etmektedir.
Sitemizde Eskişehir haberlerinin yanı sıra Eskişehirspor haberleri, Türkiye'den gelişmelerin yanı sıra siyasi ve yaşama dair haberlere de yer verilmektedir. Bu bağlamda hiç bir siyasi düşünceye veya hiçbir kimseye taraf olmadan yolumuza ilerlerken sadece tarafımızın Eskişehirspor olduğunu ilk günden beri vurgulamayı sürdürmekteyiz.
Habercilik anlayışımız hızlı,doğru ve güncel gelişmeler ışığında olup, okurlarımıza ve takipçilerimize teyit edilmiş en doğru haberi ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. 
Eskişehir ve Eskişehirspor haberlerini takip eden muhabirlerimizin 24 saat haber peşinde koşmaktadır. Eskisehirhaber.com haftanın her günü yaklaşık 20 saat haber akışını kesintisiz sürdürerek hizmetini sürdürmektedir.Facebook, Instagram ve Twitter platformlarında uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren haber platformumuz sürekli artış gösteren takipçilerin de sesi olmaktadır. Bu platformlar üzerinden seslerini bize ulaştıran takipçilerimizin haber değeri taşıdığını düşündüğümüz düşüncelerini ve taleplerini şehrin ileri gelenlerine ulaştırarak umudu olmaya çalışıyoruz. Sokak röportajları ile Eskişehir halkının düşüncelerini dile getirebilen nadir haber platformlarından birisi de Eskisehirhaber.com’dur. Güncel gelişmeleri Eskişehir halkına sorarak onların düşüncelerini milyonlara ulaştırma fırsatı sağlıyoruz.Eskisehirhaber.com kurulduğu 2017 yılından bugüne Eskişehir Haber ve Eskişehirspor Haberleri konusunda gerek aldığı ödüllerle gerekse de habercilik anlayışıyla alanında lider olduğunu defalarca kanıtlamış ve kanıtlamış isimleri bünyesinde barındırmaktadır.

Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:18
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@