Tepebaşı’ndan dolandırıcı uyarısı

Gün geçmiyor ki bir dolandırıcılık olayı ile karşılaşamayalım. Vatandaşları bir şekilde tuzağına düşüren dolandırıcılara karşı Eskişehir Tepebaşı Belediyesi uyarıda bulundu.

ESKİŞEHİR HABER 16.02.2021, 17:09
Tepebaşı’ndan dolandırıcı uyarısı

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, vatandaşları son günlerde gerçekleşen dolandırıcılık girişimlerine karşı uyardı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın telefonla aranarak, belediye bürokratlarının ve Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’ın da isminin kullanılması sureti ile ‘çocuklara tablet yardımı’ adı altında nakdi yardım talep edildiği tespit edilmiştir. Tepebaşı Belediyesi’nin hiçbir suret ile vatandaşlarımızdan para yardımı talep etmesi söz konusu değildir. Benzer şekilde telefonla aranarak belediyemiz adına para yardımı istenen vatandaşlarımız kesinlikle itibar etmemeli ve konuyu emniyet birimlerine iletmelidir. Belediye bürokratlarımız ya da personelimizin, hiçbir gerekçe ile vatandaşlarımızdan nakdi yardım talep etmesi söz konusu değildir” ifadelerine yer verildi.
Belediye yetkilileri ayrıca Tepebaşı Belediyesi’nin web sitesi ve resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyurulanlar haricinde, hiçbir kampanyaya itibar edilmemesi gerektiğini hatırlattı.

Yorumlar (1)
yazarname 1 hafta önce
bu habere şaşırdım mı heç şaşırmadım şaşırmam da dolandırıcıların içlerine bakabilseniz kimler çıkar ortaya müdüründen tut başkan yardımcılarından çık hatta günay bilen yiyordur kesin
Günün Anketi Tümü
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?
Eskiṣehirli İş Adamları Ve siyasetçiler Sizce Eskişehirspor’a Yeterince Sahip çıktı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@