banner251

Toptaş: "Sivrihisar'a şehirlerarası otogar yapılmalı"

İyi Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş Sivrihisar için şehirlerarası otogar talebinde bulundu.

ESKİŞEHİR HABER 15.04.2021, 11:26 15.04.2021, 11:48
Toptaş: "Sivrihisar'a şehirlerarası otogar yapılmalı"

 İyi Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş basın açıklamasında bulundu. Recep Toptaş:"Yolcu taşımalarında indirme, bindirme, aktarma yapılan ve ayrıca bilet satışı ile bekleme, haberleşme ve şehir ulaşımı hizmetlerinin sağlandığı, diğer sosyal hizmetlerin de verildiği tesisler olan otogarlar bulundukları yer için hayati önem taşımaktadır.

        Bir ilçenin görünen yüzü çok önemlidir. Çünkü ilçeye gelen insanlar geldiklerinde edinecekleri ilk intiba burada belirginleşir. Ziyarete gelen ziyaretçiler ya da turistler ilçenin ilk yüzü ile otogarlarda karşılaşırlar. Toplu donanımlı bir otogarla karşılaşırlarsa o ilçenin hakkında ciddi fikir sahibi olurlar. Bu düşüncelere sahip olarak ilçeyi dolaşan ziyaretçiler her şeye ve her mekâna olumlu bakarlar.


       İlçemiz konum olarak ülkemizin çok önemli yollarının kesiştiği noktada bulunmasına rağmen şehirlerarası otogarımız olmadığından dolayı şehirlerarası ulaşımda zorluklar yaşamaktadır.
       İlçemizde bulunan yüksekokul, fen lisesi, Anadolu liseleri ve diğer yatılı liselerinin öğrencilerinin büyük çoğunluğu başka illerden gelen öğrencilerden oluşmaktadır. Bu öğrencilerimiz şehirlerarası otogarımız olmadığından dolayı, bulundukları yerlerden ya Ankara’ya, da Polatlı’ya veya Eskişehir’e bilet kesilerek hem yolculukları uzamakta hem de maddi kayıp yaşamaktadırlar. Bazen de yol boyundaki dinlenme tesislerinde indirilerek mağdur edilmektedirler.
       Günümüz de insanların ilçemizde iş bulamadığından veya memur olarak başka illere atanması ile ilçemize geliş gidişlerinde onlarda aynı mağduriyeti yaşamaktadırlar.


       İlçemiz tarih ve kültür bakımından çok zengin olması nedeniyle ilçemizi görmek, gezmek ve tanımak isteyen ziyaretçilerimiz, turistlerimizde bu konuda büyük sıkıntı yaşamaktadırlar.
       İlçemize önemli yolların kesiştiği ve günlük binlerce aracın geçtiği dört yol mevkiinde her türlü sosyal imkânlara sahip modern görünümlü şehirlerarası otogar yapılarak, iller arası ulaşım sağlayan firmaların şehrimize girişi sağlanmalıdır. Bu sağlandığında ilçemize ulaşım daha rahat olacağından hem kendi vatandaşımız hem de ilçemizi ziyaret etmek isteyen ziyaretçilerimiz için büyük kolaylıklar sağlayacağına ve ilçemizi tanıtım konusunda faydalı olacağına inanıyorum.

       Sosyal belediyeciliğin gereği olarak sayın belediye başkanımızın ilçemize büyük katkı sağlayacak olan bu projeyi en kısa sürede hayata geçireceğini ümit ediyorum. İlimizin en büyük taşra ilçesi olan Sivrihisarımızın makûs talihini yenerek hak ettiği konuma gelmesi en büyük arzumuzdur." İfadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@