Vali Ayyıldız’dan ESTÜ'ye Ziyaret

Vali Erol Ayyıldız’dan ESTÜ Spor Bilimleri Fakültesi’ne İş Birliği Ziyareti

ESKİŞEHİR HABER 02.01.2021, 13:18
Vali Ayyıldız’dan ESTÜ'ye Ziyaret

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Spor Bilimleri Fakültesi ile gerçekleştirilebilecek proje ortaklıkları ve iş birlikleri üzerine incelemelerde bulunmak için Eskişehir Teknik Üniversitesi’ni ziyaret etti. 29 Aralık 2020 Salı günü gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şenyel, Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Çolak, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Abidin Kılıç, Genel Sekreter Menderes Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Akın, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Metin Argan, Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören de hazır bulundu.

Spor Bilimleri Fakültesi sportif performans laboratuvarlarının incelenmesi ile başlayan ziyaret sırasında, Vali Ayyıldız ve beraberindeki heyet üyelerine, insan performans, hareket ve motor kontrol, egzersiz ve oksidatif stres, kinantropometri, fonksiyonel hareket, psikomotor, hipoksi laboratuvarlarında yürütülen faaliyetler ve projeler hakkında bilgi aktarıldı. Vali Ayyıldız, ESTÜ Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan araştırma laboratuvarlarının güçlü altyapısından ve laboratuvarlarda üretilen özgün bilimsel çalışmalardan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Rektörlük Konferans Salonu’nda devam eden programda Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Metin Argan tarafından Vali Erol Ayyıldız ve beraberindeki heyete kurumlar arasında gerçekleştirilebilecek iş birlikleri ve önerileri içeren bir sunum yapıldı. Konuşmasında Spor Bilimleri Fakültesi’nin Eskişehir ve ülkemiz için önemini vurgulayan Prof. Dr. Argan, “Fakültemiz Türkiye’de yer alan Spor Bilimleri Fakülteleri arasında en güçlü fiziksel altyapıya ve insan kaynağına sahip olan fakültelerden birisidir. Fakülte bünyesinde faaliyet gösteren insan performans, hareket ve motor kontrol, egzersiz ve oksidatif stres, kinantropometri, fonksiyonel hareket, psikomotor, hipoksi laboratuvarlarında performanstan antrenman bilgilerine, egzersiz sonrası vücut tepkilerinden kuvvet verilerine kadar futboldan hentbola, voleyboldan atletizme her branştan sporcuya rahatlıkla ölçüm yapılabiliyor. Elde edilen verilerle bilimsel yayın olarak literatüre katkı sağlayan Fakültemizin sahip olduğu bu güçlü altyapı ve nitelikli insan kaynağını Eskişehir’i de kapsayacak şekilde değerlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda Eskişehir Valiliği’ne bir proje önerisi sunulmuş olup, sürecin herkes için yarar sağlayacak şekilde sonuçlanmasını temenni ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari ücrete yapılan zamdan memnun musunuz?
Asgari ücrete yapılan zamdan memnun musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@