Yüzde 36'lık zammı bir hiciv olarak söyledim

CHP’li meclis üyesi Mustafa Önder şebeke suyuna yapılacak zam oranı belirlenirken yüzde 20’lik bir zammın ESKİ Genel müdürlüğünü ilerleyen aylarda ekonomik olarak sıkıntıya sokabileceğini, bu sebeple hükümetin cezalar için belirdiği yüzde 36’lık zammın olması gerektiğini ve bunu bir hiciv olarak dile getirdiğini söyledi.

ESKİŞEHİR HABER 30.11.2021, 21:50
Yüzde 36'lık zammı bir hiciv olarak söyledim

‘Bizler o toplantıda afaki konuşmalar yapabiliriz. Adı üzerinde komisyon toplantısı’ diyerek kendini savunan Mustafa Önder meclis toplantısında şu ifadeleri kullandı;

“Bir kelimeyi kendi algı çerçevesinde alıp basın önünde gelecek siyasi istikbali uğruna ya farklı yada ilaveli anlatmak şahsıma çok ters ve üzücü gelmiştir. Konu Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi komisyonunda geçmiştir. Muhatabı da şahsım Mustafa Önder’dir. 

Komisyon toplantısında o gün CHP’li meclis üyeleri İbrahim Arslan, Nuray Akçasoy, Mustafa Önder ve AK Partili Orhan Durmuş yer almıştır. Özlem hanım da o gün katılım sağlamadı. Eskişehir’in kullanma suyunun fiyat tarifelerine güncelleme olarak ne kadar oranda zam düşünüyorsunuz denildi. 

Genel müdürümüz de yüzde 20’lik bir zam oranı talep etmiştir. Ben de günümüz ekonomisinin şu anki seyirlerine bakarak yüzde 20’lik bir zamla, böyle bir müessesenin daha ne kadar ayakta kalabileceğini, girdilerdeki artışların bu orandan daha yüksek olduğunu beyan ettim. Türkiye’de açıklanan enflasyonun yüzde 19,6 olduğunu ancak tüm zamlar, cezalar ve harçların yüzde 36 küsür olduğunu hatırlattım. Enflasyon oranı ile cezalar arasında böyle bir fark varsa doğru olan 36’nın üzeridir görüşünü savundum. 

Altını çize çize söylüyorum. İdarenin istediği zam oranı yüzde 20’dir. Ben güncel fiyat artışlarını dile getirdim. Yüzde 20’lik zammın ilerleyen birkaç ay sonra idareyi sıkıntıya sokabileceğini ve daha yüksek bir zam düşünülmesi gerektiğini ben söyledim. Ben tamamen hiciv olarak ESKİ Genel Müdürlüğü idarecinin bu kadar artan maliyetlere rağmen sadece 20’lik bir zam talep ederek halkı ne kadar düşündüklerini gördüğümü söyledim ve normalde zamların daha yüksek olması gerektiğini dile getirdim. 

Yurttaşlarımızı ve vatandaşlarımı biz de düşünüyoruz. İbrahim Arslan ve Nuray Akçasoy bu konuda herhangi bir zam oranı görüşü belirtmemişlerdir. Basına çıkarak CHP’li üyeler yüzde 30-35’lik zam istedi, biz engel olduk demek doğru değildir. Ayıp olmuş. Bizler o toplantıda afaki konuşmalar yapabiliriz. Adı üzerinde komisyon toplantısı. Karar verecek olan meclistir. Farklı yönlere çekilerek anlatılmaması gerekiyordu.”

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?

ESKİŞEHİR HABER

Uzun yıllardır Eskişehir’in çok okunan ve takip edilen haber sitesi olma başarısı yakalayan Eskisehirhaber.com Ocak ayında 33 milyondan fazla kişiye ulaşarak yinelenmesi oldukça zor bir başarıya imza atmıştır. Eskişehir ve çevre illerinin yanı sıra Avrupa’da yaşayan Türklerin de oldukça yoğun ilgi gösterdiği haber platformumuz imzasını attığı birbirinden farklı haberler ve canlı yayınlarla da farkını ortaya koymuştur. Eskisehirhaber.com teknolojinin gelişimine ve çağa ayak uyduran vizyonu ile her geçen gün kendini geliştirmeye de devam etmektedir.
Sitemizde Eskişehir haberlerinin yanı sıra Eskişehirspor haberleri, Türkiye'den gelişmelerin yanı sıra siyasi ve yaşama dair haberlere de yer verilmektedir. Bu bağlamda hiç bir siyasi düşünceye veya hiçbir kimseye taraf olmadan yolumuza ilerlerken sadece tarafımızın Eskişehirspor olduğunu ilk günden beri vurgulamayı sürdürmekteyiz.
Habercilik anlayışımız hızlı,doğru ve güncel gelişmeler ışığında olup, okurlarımıza ve takipçilerimize teyit edilmiş en doğru haberi ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. 
Eskişehir ve Eskişehirspor haberlerini takip eden muhabirlerimizin 24 saat haber peşinde koşmaktadır. Eskisehirhaber.com haftanın her günü yaklaşık 20 saat haber akışını kesintisiz sürdürerek hizmetini sürdürmektedir.Facebook, Instagram ve Twitter platformlarında uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren haber platformumuz sürekli artış gösteren takipçilerin de sesi olmaktadır. Bu platformlar üzerinden seslerini bize ulaştıran takipçilerimizin haber değeri taşıdığını düşündüğümüz düşüncelerini ve taleplerini şehrin ileri gelenlerine ulaştırarak umudu olmaya çalışıyoruz. Sokak röportajları ile Eskişehir halkının düşüncelerini dile getirebilen nadir haber platformlarından birisi de Eskisehirhaber.com’dur. Güncel gelişmeleri Eskişehir halkına sorarak onların düşüncelerini milyonlara ulaştırma fırsatı sağlıyoruz.Eskisehirhaber.com kurulduğu 2017 yılından bugüne Eskişehir Haber ve Eskişehirspor Haberleri konusunda gerek aldığı ödüllerle gerekse de habercilik anlayışıyla alanında lider olduğunu defalarca kanıtlamış ve kanıtlamış isimleri bünyesinde barındırmaktadır.

Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:18
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@