Etkinlikler kapsamında 19 Mayıs saat 14.00’te Kentpark At Bakım ve Binicilik Tesisleri’nde “At Biniş Gösterisi” Eskişehirliler ile buluşacak. Akşam bölümünde ise 20.30’da “Flyboard Gösterisi” düzenlenecek. Porsuk Çayı’nda yapılacak gösterinin ardından 21.00’de Köprübaşı iskeleden başlayacak olan teknelerle “Fener Alayı” geçişi gerçekleştirilecek. Eskişehirlilerin her zaman olduğu gibi bu bayramda da büyük katılımı ve coşkusu ile bayram coşkusu zirveye çıkacak.

Eskişehir - İzmir seferini yapan tren ölümlü kazaya karıştı! Eskişehir - İzmir seferini yapan tren ölümlü kazaya karıştı!

Bir diğer bayram etkinliğinde ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde 20.30’da düzenleyeceği “19 Mayıs Özel Konseri” ile sanatseverlerle buluşacak. Etkinliklerin kapanış bölümünde ise Büyükşehir Gençlik Merkezi tarafından 21 Mayıs Pazar günü saat 15.00-22.00 saatleri arasında Kanlıkavak Parkı’nda “Yerel Gençlik Müzik Festivali” yapılacak. Festivalde yerel müzik grupları ve DJ performansı ile gençler bayramı doyasıya kutlayacaklar.

Bayram etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kanlıkavak Basketbol Sahası’nda düzenlenen “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 3x3 Sokak Basketbolu Şenliği”nin hava şartlarına göre final karşılaşması ve ödül töreni de düzenlenecek.