1 ay faturasız gaz dönemi 20 Nisan'da başladı. 20 Nisan'dan sonra kesilen fatura tutarı sıfır olacak. Ama 20 Nisan'dan önce mesela 19 Nisan'da fatura kesildiyse ücretsiz fatura döneminiz 19 Mayıs olacak.

Karadeniz gazı mutfak ve sıcak su kullanımındaysa tam 1 yıl ücretsiz olacak. 1 yıl boyunca her ay 25 metreküp doğalgaz ücretsiz verilecek.

Murat Özcan'dan Kazım Kurt'a eleştiri; "Sizin kadar borç üreten başka bir başkan olmadı" Murat Özcan'dan Kazım Kurt'a eleştiri; "Sizin kadar borç üreten başka bir başkan olmadı"

ATV haberde yer alan habere göre; diyelim ki bir ay içerisinde 20 metreküp doğal gaz kullanıldı ve 5 metreküp doğal gaz kaldı. Bu kalan 5 metreküplük hak gelecek aya devredilmeyecek. Gelecek ayda kullanım hakkı yine 25 metreküp olacak. Bu durumda her ay doğalgaz faturalarına yaklaşık 150 TL olarak yansıyacak.

En çok merak edilense merkezi sistemlerde nasıl olacak? Bu tarz sistemlerde ilk ay fatura düzenlenmeyecek. Daha sonraki aylarda ücretsiz doğal gaz uygumasında da site yönetimi faturayı buna göre düzenleyecek.