12-13 Ağustos tarihlerinde uluslararası dev bir organizasyona ev sahipliği yapacak Eskişehir’de spor festivali ve yarı maraton ile 2 gün boyunca 3 bine yakın yerli ve yabancı sporcu şehrin tanıtımına büyük katkı sağlayacaklar.

12 Ağustos Cumartesi günü Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda 10.00’da başlayacak olan Spor Festivali ile start alacak büyük organizasyonda ilk gün, birbirinden özel spor etkinlikleri düzenlenecek. 

10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek Spor Festivali’nde uzman antrenörler eşliğinde egzersizler yapılacak. Gün boyu devam edecek olan spor etkinliklerine her yaştan sporcu ve sporsever katılabilecek. 17.00’da ise renkli görüntülere sahne olan Çocuk Koşusu gerçekleştirilecek. 18.00’de DJ performansıyla müzik eşliğinde eğlence zirveye çıkacak ve ardından 19.00’da başlayacak olan konser ile ilk gün tamamlanacak.

13 Ağustos Pazar günü ise 4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu heyecanı yaşanacak. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda saat 08.00’de 21K koşusunun startı verilecek. 08.15’te ise 10K yarışı start alacak. Eskişehir kent merkezinde tarihi Odunpazarı bölgesi başta olmak üzere şehrin cadde ve sokaklarının güzelliklerini ortaya çıkaracak yarışın ödül töreni ise 10.30’da gerçekleşecek.

Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var" Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, spor şehri Eskişehir’in uluslararası alanda önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını hatırlatarak 4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu ve Spor Festivali’ne tüm Eskişehirlileri beklediklerini ifade ettiler.  

4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu ve Spor Festivali kentin güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflerken, spor ve eğlenceyi bir araya getirip yerli ve yabancı olmak üzere profesyonel ve amatör koşucuları maraton çatısı altında buluşturacak.

2 gün sürecek dev organizasyon katılımcılara Eskişehir’in doğal ve kültürel mirasını da keşfetmelerini amaçlıyor.