Emek Mahallesi Muhtarı Sibel Akıl şu ifadeleri kullandı;

 ”Ölçe, Emek mahallesin en yoğun nüfuslu ve hareketli bölgelerinden biridir. Bu alan Emek Mahallesinin en gözde alanlarından bir tanesi ama maalesef ötekileştirilmiş bir alan olmuş oluyor. Çünkü burada ulaşım sorunu var. Burada bazı eksiklikler var. Bunlardan bazıları, pazarın olmaması, ortak ATM’lerin olmaması çevre sakinlerini zor durumda bırakıyor. Paralarını çekebileceği veya yatırımlarını yapabileceği ortak ATM'ler. Yine aynı şekilde buranın pazar sorunu var. Evet, Eskişehir'de iki tane büyük pazar var, biri Çamlıca'da, birisi de Emek Mahallesi'de. Lakin bu yeterli mi? Değil. Daha önce defalarca Hz. İbrahim Camii'ni olduğu yere semt pazarı kurulması talebinde bulunduk. Ancak bu bölgeye pazar kurulamayacağını Pazarcılar Odası defalarca söyledi. Ben de defalarca Pazarcılar Odasına gittim, kapısını çaldım. Ama iki satır yazıyı maalesef yazıp da 'Buyurun muhtar hanım, sebebini açık bir şekilde yazdım' demedi. Bu yönde gerçekten buradaki halkımız gerçekten zor durumda kalıyor.

Eskişehirli Aşık Nurşah'ın eserleri ilk kez kayıt altına alındı! Eskişehirli Aşık Nurşah'ın eserleri ilk kez kayıt altına alındı!

Araçla gidip gelmek zorunda kalıyorlar pazar yerine. Yaşlılar pazar arabalarını taşıyamıyorlar. Bayağı bir zorluklar yaşıyorlar. Bu nedenle bu sorunun giderilmesini en başından beri istiyorum. İstemeye de devam edeceğim. Yine aynı şekilde bakım olsun, belediye hizmeti olsun. O alanda da maalesef biraz zayıf kalıyor burası. İşte ağaçların kesilmesi olsun, otların biçilmesi olsun, çöp konteynerleri olsun, her şeyle ilgili problemi var maalesef. Ötekileştirilmesini istemiyoruz buranın. Özellikle buradaki insanlara, bu bölgeye sahip çıkmasını istiyoruz. Ve ben her zaman burası için mücadele edeceğim. Etmeye de devam."