Eskişehir'de yerel belediyeler ekipmanları ile kentte ilaçlama çalışmalarını yürütüyor. Günde çift vardiya sistemi ile çalışan ekipler, tüm mahallelerde haftada iki kere düzenli olarak ilaçlama yapıyor. Yapılan çalışmalar kayıt altına alınıyor. Mahalle muhtarları sık sık bilgilendiriyorlar. İlaçlama çalışmalarında başarıya ulaşılabilmesi için Eskişehirli vatandaşlara da görev düşüyor.

odıu

Konu ile ilgili bilgi veren yetkililer şu ifadeleri kullandılar;

Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi vatandaşları çaresiz bıraktı! Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi vatandaşları çaresiz bıraktı!

“Sivrisineklerin durgun suda ürüyorlar. Vatandaşlar bu nedenle su dolu bidon, varil vb kapların içinin boşaltmalılar. Atık lastiklerin süs amaçlı kullanılacaksa içerisine toprak doldurulmalı. Su birikimi engellenmeli. Kova, kap ve saksı altında su birikimi engellenmeli. Kullanılmayan süs ve bahçe havuzlarının boşaltılmalı. Sokak hayvanları için konulan su kaplarının içerisindeki sular günlük olarak yenilenmeli. Aşırı sulamadan kaçınılmalı. Çöpleri ağzı bağlanmalı. Çöp sularının sızıntısı engellenmeli. Son olarak da çöp konteynerlerinin kapaklarının kapalı tutulması gerekiyor.”