Eskişehir’de vatandaşlar gelmeyen tramvaylardan şikayetçi. Tramvaya binmek neredeyse zulüm haline dönüşmüş durumda. Eskişehir’de yaz aylarında normale göre çok daha az tramvay seyir halinde olması vatandaşlar tepkisine neden oluyor.

Sefer sayılarının azlığı vatandaşların tramvay duraklarında daha uzun süre geçirmesini ve daha uzun süre tramvay beklemesini neden oluyor. Gelen var gelen tramvaylar tıklım tıklım dolu olduğu için bir sonraki tramvay bekleme kararı alanlar ise yine aynı manzara ile karşılaşınca isyan ediyorlar. Eskişehirli vatandaşlar Yılmaz Büyükerşen ve Eskişehir Büyükşehir belediyesi yetkilerine seferlerin artırılması çağrısını yaptılar.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız biz vatandaş, “Yazın öğrenciler yok diye sefer sayıları azaltılıyor. Hava çok sıcak. Tıklım tıklım tramvaylarda ter kokusu içerisinde yolculuk yapıyoruz. Arabamızla çarşıya inmek bir mesele. Toplu taşıma kullanmak bir mesele. Tramvay bekliyoruz ama dolu geliyor. Lütfen yetkililer sefer sayılarını rahatlatacak kadar artırsınlar, lütfen.”

Bayram Kazancı: "Gençliğin partisi denilen CHP 86 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen’i aday göstermeye kalkıyor" Bayram Kazancı: "Gençliğin partisi denilen CHP 86 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen’i aday göstermeye kalkıyor"