Eskişehir Esnaf Araçları İşletmecileri Esnaf Odası başkan adaylığını açıklayan Ahmetcan Günay şu açıklamaları yaptı;

 “2015’den beri bu mesleği icra etmekteyim. Öğrenci ve personel taşımacılığı yapıyorum. Esnafımızın sıkıntıları büyük. Bu sürecin buraya gelmesini istemezdik. Normalde oda seçimleri 4 senede bir yapılıyor biz olağanüstü genel kurula gidiyoruz. Mevcut yönetime dün evrakları teslim ettik. İmza sürecinin başlamasında esnafımız bu işe liderlik yaptı, ‘İmza toplayalım, bu şekilde devam etmeyelim, sonuçta kanayan bir yaramız var’ dediler. 

Hem ucuz hem ekonomik; Ancak çok sağlık açısından riksler var! Hem ucuz hem ekonomik; Ancak çok sağlık açısından riksler var!

Şehrimizde öz mal dediğimiz araçlar, korsan araçlarla ilgili çok büyük sıkıntılarımız var. Kiralık plakalarla ilgili bir sorunumuz var. Biz ‘S’ plakalıyız. Bize ‘S’ plaka verirken belediye sadece bu plakayla geçimini sağlayacaksın diye veriyor. Biz de belediye ile iyi ilişkiler içerisinde bunları düzeltebileceğimize inanıyoruz. İnandığımız için de arkadaşlarım beni bu liderliğe gördüğü için de onlara teşekkür ediyorum.

Bizim buradaki en büyük hedefimiz esnafın menfaatleri ve esnafın menfaatlerini koruyacağız. Esnaf Odaları Birliği’ne, Ticaret İl Müdürlüğü’ne evraklarımızı teslim ettik. 30 iş günü süresi geri sayımı bugün itibari ile başladı. Sayın Yüceer’in en kısa zamanda seçim tarihini alıp genel kurul üyelerine tebliğ etmelerini rica ediyorum. 30 iş günü içinde seçim olmazsa hukuki yollardan biz hakkımızı arayabiliyoruz. Biz bütün hukuki yollardan da hakkımızı arayacağız. Ama inşallah süreç buraya kadar uzamaz diye tahmin ediyorum. 736 esnaf üyemiz var, 306 tane noter tasdikli imza topladık. Salt çoğunluğu sağladık. Bizim en büyük sorunumuz korsan araçlar, ‘S’ plakalı olmayan araçlar. Biz bununla ilgili mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Mevcut yönetim korsan araçları bağlattığını söylüyor ama biz bunu görmüyoruz, görmediğimiz için de bu mücadelenin başına biz geçmek istiyoruz.”