Eskişehir’de acil vakalara yetişmek için yola çıkan ambulansların yoğun trafikte bin bir güçlük ilerleyebilmesi hastaların hayati risklerle karşı karşıya kalmasına neden oluyor.

Eskişehir'de gözü dönen kadın eski kocasının aracına saldırdı! Eskişehir'de gözü dönen kadın eski kocasının aracına saldırdı!

Olay önceki gün Eskişehir’de Deliklitaş Mahallesi Değirmen Sokak üzerinde meydana geldi. Acil bir ihbara yetişmeye çalışan 112 Acil Servis ekipleri Değirmen Sokak üzerinde sıkışık trafik nedeniyle ciddi bir süre kaybı yaşadı. Sakarya 1 Caddesi mevkiine ulaşmaya çalışan ambulans ekipleri Köprübaşı bölgesinde ilerlemeyen trafikte zaman kaybı yaşamak durumunda kaldı. Sirenleri çalan ambulansa yol vermeyen sürücüler tepkilere neden olurken yaklaşık 3 dakikalık zaman kaybı ile ambulans o trafikten kurtulmayı başardı.

Vakalara en kısa sürede ulaşmak için hızlı hareket etmelerine rağmen çoğu zaman trafik ve sürücü engeline takıldıklarını belirten Ambulans görevlileri sirenler çaldığı zaman sürücülerin daha dikkatli davranması gerektiğini ifade ettiler. Yol vermeyen sürücüler ise cadde ve sokakların dar olmasından ve sağa sola kaçma imkanlarının bulunmadığından dem vurdular.