Başkaya Metal Sanayi ve Eskişehir Vişnelikspor arasında resmi imzalar düzenlenen basın toplantısı ile atıldı. Kulüp Başkanı Ufuk Çelik ve Başkaya Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başkaya düzenlenen basın toplantısında isim sponsorluğu için hazırlanan sözleşmeyi imzaladılar. İmza törenine EAKSF Başkanı Sadri Atam da katılım sağladı ve kulübe başarılar diledi.

Süleyman Reyhan: “Yılmaz Büyükerşen 2 buçuk milyar TL borcu böyle mi eritecek” Süleyman Reyhan: “Yılmaz Büyükerşen 2 buçuk milyar TL borcu böyle mi eritecek”

Vişnelikspor Kulüp Başkanı Ufuk Çelik konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı;

“11 yıl aradan sonra yeniden ayağa kaldırdığımız Vişnelikspor Kulübümüzde ilk yılımızda şampiyonluk yaşadık. Bizim için Cumhuriyetimizin 100.yılında elde ettiğimiz bu şampiyonluk çok anlamlıydı. Genç, kaliteli ve ligi bilen oyuncularımızla bu hedefe ulaştık. Yeni sezona yeni heyecanlarla başlıyoruz. Büyük hedeflere büyük projelerle girmeyi planladık. Bu kapsamda Vişnelikspor ailemizi büyütüyoruz. 2023-2024 futbol sezonundan itibaren BMS Başkaya Vişnelikspor olarak mücadele edeceğiz. Bize isim sponsorluğunda destekte bulunan Başkaya Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Başkaya’ya huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Kulübümüze olan yaklaşımı ve katkıları bizleri hem duygulandırdı, hem de mutlu etti. Büyük projelerle yola çıktık. Kısa ve uzun vadede Eskişehir’de isminden söz ettirecek bir ekip olarak geliyoruz. İnşallah yeni ismimizle yeni sezonda bir şampiyonluk daha yaşayacağız. Bu güzel birliktelik hem kulübümüze, hem de Başkaya ailesine hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Görüşlerini bildiren Başkaya Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başkaya da şu ifadeleri kullandı;

“Eskişehir gibi bir spor kentinde futbol hepimizin tutkusu. Bu anlamda amatör futbolda Eskişehir özellikle son dönemlerde büyük atılım yaptı. Bizde bir futbol sevdalısı olarak şehrimizin güzide semt ve kulüplerinden Vişnelikspor ailesi ile güzel bir yola çıktık. Değerli başkan ve yönetim kurulunun yaklaşımı, amatör spora verdikleri değer beni bir hayli mutlu etti. Biz de Başkaya Metal Sanayi olarak yeni sezonda Vişnelikspor ile birlikte olma kararı aldık. İnşallah yeni bir heyecanla bu güzel yolculukta şampiyonluk hedefimize ulaşırız. İki tarafa da bu güzel birliktelik hayırlı uğurlu olsun”