Eskişehir’de 2021 yılının Haziran ayında 26 yaşındaki Gökhan Altay başından vurularak öldürülmüştü. Kendi kafasına ateş ederek intihar ettiği iddia edilen Gökhan Altay'ın ölümü şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçmiş ve inceleme başlatılmıştı. 

Olaydan 11 ay sonra, Eskişehir, Ankara, Hatay ve Aksaray'da düzenlenen operasyonla Gökhan Altay'ın eşi Esra Altay'ın ve Esra Altay'ın anne ve babasının da içinde bulunduğu 3'ü kadın 7 kişi gözaltına alınmıştı. Vefat eden Gökhan Altay'ın eşi Esra Altay, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Bayram Kazancı: "Gençliğin partisi denilen CHP 86 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen’i aday göstermeye kalkıyor" Bayram Kazancı: "Gençliğin partisi denilen CHP 86 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen’i aday göstermeye kalkıyor"

Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Esra Altay yargılandı. 

Mahkeme heyeti tarafından karar öncesinde son sözü sorulan tutuklu sanık Esra Altay, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Ne yaptıysam oğlum için yaptım. Evet aldatmış olabilirim, ama bu öldürdüğüm anlamına gelmiyor. Oğlum için sustum. Gidecek yerim, güvenecek bir dağım yoktu” dedi.

Mahkeme heyeti tutuklu sanık Esra Altay'ın, ‘Tasarlayarak eşi kasten öldürme' suçundan indirimsiz olarak ağırlaştırılmış müebbet hapsine karar verdi.

Esra Altay'ın anne ve babası hakkında mahkeme heyeti tarafından beraat kararı verildi. Kararın ardından sinir krizi geçirin anne Dursiye D., “Esra, ben seni böyle yetiştirmedim Esra” diye feryat etti.