İki Eylül Caddesi’nde 27 senedir fırıncılık yapan Mehmet Akbal, hemen her gün zabıta ekipleriyle tartışma yaşamaktan bıkmış durumda. Mal indirip bindirirken dahi zabıtaların ceza yazdığını söyleyen Akbal, işletmesini kapatma durumuna geldi.

Muhatap bulamamaktan yakınan esnaf, Atatürk Lisesi önündeki tramvay yolunun kenarlarına yapılan kaldırım taşlarının kaldırılmasını ya da kendisine mal indirip bindirmek için bir cep yapılması konusunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Bayram Kazancı: "CHP de, İYİ Parti de iktidar olmak gibi bir derde sahip değil" Bayram Kazancı: "CHP de, İYİ Parti de iktidar olmak gibi bir derde sahip değil"

“UCUZ EKMEK SATTIĞIM İÇİN BUNLAR YAPILIYOR” 

Poşetini getirene ekmeği 7 lira yerine 5 liraya satan fırıncı Mehmet Akbal, son 1 ayda zabıta ekiplerinin kendisini çok sık ziyaret ettiğini ve bunun kampanyasına karşılık olarak yapıldığını düşündüğünü ifade ederek, şunları söyledi:

“Hiçbir muhatap bulamıyorum. Hiçbir kimseyle muhatap kabul etmiyor, randevu dahi vermiyorlar. 27 yıldır esnafın, işletmemi mi kapatayım? Her gün ceza yemekten bıktım. Ben ekmeği 7 lirayken 5 liraya ekmek satıyorum. Buna karşı olaraktan belediyeden her Allah'ın günü geliyor. Dün gramaj için geldiler, acaba malı eksik mi diyorlar? Allah'a çok şükür, her şeyimiz tam. Bugün ve her gün de park için geliyorlar. Her Allah'ın günü ceza yiyorum. Ya buraya bana indirme bindirme için bir cep yapsın ya da fırınımı kapatsınlar. Başka çaremiz yok. Zabıtaya da ‘buyurun kendiniz çalıştırın’ dedim, anahtarı uzattım. Her gün gelsin her gün 10 defa aracımı burada görür. Aracını buraya park etmeyeceksin diyor. İndir bindir için 5-10 dakika dahi araç koymamı istemiyorlar. İş yerime gelmeye bıktım artık." 

“YARIN SEÇİMDE HANGİ YÜZLE OY İSTEYECEKLER?”  

Tartışmaya şahit olan çevre sakinlerinden Süleyman Yılmaz ise Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından her gün ceza kesildiğine şahit olduğunu söyleyerek, “Bu işletmedeki arkadaşımızı 25 senedir tanırım. Bu zabıtanın yaptığı yazdığı şeyler hakaret. Artık biz bu belediyenin derdine ne yapacağımızı bilmiyoruz. Burayı yaparken 2 metre öter tarafa yapmış olsaydı bu işletmede rahat çalışacaktı, böyle bir sorun yaşanmayacaktı. Ben şahidim, bu adama her gün gelip ceza yazıyorlar. Böyle bir şey var mı, böyle bir kanun var mı? O zaman işletmemizi verelim, gidelim. Yarın öbür gün yine seçim olacak, milletin kapısını tek tek dolaşacaklar. Hangi yüzle bize gelecekler? Geldikleri zaman da bu sefer en iyi lafı alacaklar bizden” diye konuştu.