Eskişehir Büyükşehir Belediyesi duyurdu; Aracı ile trafiğe çıkacaklar dikkat!  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi duyurdu; Aracı ile trafiğe çıkacaklar dikkat! 

2023-2024 Merkez Av Komisyonu Kararı neticesinde; Eskişehir il sınırları içerisinde 2023-2024 yılı av sezonu içerisinde tüm avlaklarda keklik türlerinin avlanması yasaklandı. Eskişehir Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nce keklik türlerine ilişkin kota verilmeyecek.

Eskişehir Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili, “İlimiz sınırları içerisinde keklik popülasyonunun artması için söz konusu yasağa uyulması dair gerekli hassasiyetin gösterilmesini kamuoyundan talep ediyoruz. Tüm ihbar ve şikâyetleriniz için 112 çağrı merkezini arayabilirsiniz” açıklaması geldi.

Avlanmak suretiyle bir canlı türünün yok olması ya da ekolojik dengenin bozulması tehlikesine neden olunması durumunda ise failler 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak. MAK tarafından avlanmaya yasaklanan avlaklarda avlanmanın cezası ise 2 bin 77 lira olarak açıklanmıştı.