Sosyal Market 4 yıldır Eskişehir Şehir Hastanesi’nde sayısız hastanın ihtiyacının karşılanmasına vesile oldu. Malzemeler hayırseverlerin bağışları sayesinde elde ediliyor. Toplanan malzemeler hastalardan gelen talepler uygun görülürse kendilerine ücretsiz olarak teslim ediliyor. Sosyal Market hizmetinden şu ana kadar 1815 farklı hasta faydalandı.

Eskişehir Şeker Fabrikası nakliyecileri isyan etti! Eskişehir Şeker Fabrikası nakliyecileri isyan etti!

Sosyal Hizmet Uzmanı Sevda Aydeniz konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Sosyal markette bulunan tüm ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ücretsiz şekilde veriliyor. Bizim sosyal hizmet birimi olarak bu projedeki asıl amacımız tüketen değil, paylaşan bir toplum olmamız gerektiğini hatırlatmaktır. Hastalarımız, hastanede bulundukları sürece ihtiyaçlarını ücretsiz temin edebiliyor. Eskişehir Şehir Hastanesi Sosyal Hizmet Uzmanları olarak hastanemizde ihtiyaç sahibi, yoksul ya da kimsesiz hastalarımıza, hastanede bulundukları süre içerisindeki ihtiyaçlarını ücretsiz temin edebilmeleri için başlattığımız bu proje 28 Şubat 2019 tarihinden beri faaliyet göstermektedir. Bu projemizin amacı, kimsesiz, yaşlı, yoksul, engelli, trafik kazası nedeniyle ambulansla getirilen hastalarımızın ya da doğuma hazırlıksız gelen gebelerimizin acil ihtiyaçları olduğunda hizmet vermektir. Marketimizde pijama, terlik, iç çamaşırı, çorap, bebek bezi, kadın pedi, ıslak mendil, diş fırçası, diş macunu, şampuan, sabun, kıyafet, ayakkabı, mont ya da su gibi ürünler bulunmaktadır. Bu ürünleri gönüllü kişi ya da kurumlar bağışlamaktadır. İmza karşılığında bağış formlarını bize gönderiliyor ve biz de bu bağış formlarını sosyal hizmet biriminde dosyalıyoruz.

“İhtiyaç sahibi olan hastalar, poliklinik ya da servislerdeki doktor ve hemşireler tarafından konsültasyonla sisteme girilmektedir. Buraya hastanın ihtiyacı olduğu ürünler yazılmaktadır. Örneğin, XL beden pijama takımı ya da 42 numara terlik gibi. Bu ürünler sosyal markette hazırlandıktan sonra taşıma personeli aracılığıyla hastalarımıza ulaştırılmak üzere gönderilmektedir. 28 Şubat 2019 tarihinden bu yana bin 815 hastamıza aynı yardımlar sağlanmıştır. Bunların 295’i depremzedelere aittir. 6 Şubat 2023 depreminden sonra hastaneye getirilen depremzedelerin hem sosyal markette bulunan ihtiyaçları karşılanmıştır, hem de koltuk değneği, çelik korse gibi medikal ürünleri de acil ihtiyaç duydukları için gönüllü bağışçılarımız tarafından temin edilerek sosyal market aracılığıyla hastalarımıza ulaştırılmıştır. Uzun süre yatan depremzedelerimizin sosyal markette bulunan her ihtiyaçları karşılanmıştır. Bizim sosyal hizmet birimi olarak bu projedeki asıl amacımız tüketen değil, paylaşan bir toplum olmamız gerektiğini hatırlatmaktır.”