Damla Sitesi’ndeki vatandaşlar blok ve daire numaralarının yanlış yazıldığını iddia ediyorlar. Mahalle sakinleri, bir takım hatalar nedeniyle tapularındaki adres bilgilerinin uyuşmadığını iddia ediyor. Bu sebeple ev satmak istediklerinde alıcıların bankadan kredi çekemediği ve alıcıların evi almaktan vazgeçtiğini söylüyorlar. Ayrıca konuyla ilgili olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Odunpazarı Belediyesi’nin yüzlerine bakmadığının altını söyleyen vatandaşlar yetkililerden anlayış bekliyor.

Halis Kaya, “Ben evimi satmak istedim, numaralar ters olduğu için satamadım. Banka kredi vermedi, peşin parayla satmak zorunda kaldım. Her şey karışık. Burada hangi bloğun ne olduğu belli değil. Bu belediyenin hatası. Önceden bankalar kredi veriyordu, yeni tapularla birlikte kredi verilmez oldu” dedi.

Konu ile ilgili konuşan Mehmet Tut, “Odunpazarı bizi Büyükşehir’e yönlendirdi, onlar da adamın yüzüne bile bakmıyor. Oradan bizi plan proje çizilen bir büroya gönderdiler. O büroya gittik, 27 bin TL’ye 90 dairenin problemi düzelteceklerini söylediler. Bu giriş yolunu sadece bize vermişler, plan projelerde burada giriş yok. Tek bir hattan giriş var. Plan proje yüzünden buraya kredi çıkmıyor. Bir yer A Blok olacağına D Blok olmuş, B Blok olacağına C Blok olmuş. Bloklarda yanlışlık var” şeklinde konuştu.

Ankara'da bombalı saldırı; 2 terörist öldürüldü! Ankara'da bombalı saldırı; 2 terörist öldürüldü!

Son olarak konuşan Ramazan Bayraklı ise, “Yetkililere çağrımız, bu sorunu düzeltmeleri. Adamlara bankadan kredi çıkmıyor. Parası yetişmiyor, evi alamıyor. Bir hata yüzünden alım-satım yapılmıyor. Bu numaraların bir an evvel doğru bir şekilde yeniden sıralanması gerekiyor. Adreslerin belli olması lazım. Hatayı yapan biz değiliz ama düzeltmek için hane başı 2 bin 500 TL para istiyorlar. Tapu dairesinden bilirkişi gelecekmiş, yeminli bürolar tarafından numaralar değiştirilecekmiş. Belediye de sürekli caddelerin ismini değiştiriyor. Caddemizin ismi önce Tansu Çiller Bulvarı, ondan sonra Selami Vardar Bulvarı oldu. Ne olduğu belli değil” ifadelerini kullandı.