Eskişehir’in konuştuğu deve kuşu konusunda yeni gelişmeler var! Eskişehir’in konuştuğu deve kuşu konusunda yeni gelişmeler var!

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar şu ifadeleri kullandı;

"Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, Emperyalist İşgalci güçlere karşı kazanılan, Büyük Zaferin 101. Yılını kutluyoruz. Dünyada emsalsiz bir Kurtuluş Savaşı veren, Büyük Türk Milleti 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’de Başkomutan Mustafa Kemal Paşa önderliğinde başlattığı büyük taarruzla, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Büyük bir zafer kazanarak, 9 Eylül 1922’de İzmir’de düşman kuvvetlerini denize dökerek Emperyalist İşgale son vermiştir.

101 yıl önce elde edilen ve kurtuluşumuzu sağlayan Büyük Zaferi, 25 Ağustos 2023 gününden bugüne çeşitli etkinliklerle kutladık ve kutlamaya devam edeceğiz. 25 Ağustos 2023 günü Atatürkçü Düşünce Derneği ve 29 Ekim Kadınlar Derneği Eskişehir Şubesi üyeleri ile birlikte, Afyonkarahisar Kocatepe’ye otobüsle giderek, gece üyelerimizle Zafer Yürüyüşüne ve 26 Ağustos sabah ise Saat 05:00’te yapılan resmi törene katıldık. Zafer haftası kapsamında, 30 Ağustos 2023 tarihinde Çarşamba günü, Eskişehir’de Cumhuriyet Güç Birleşenleri olarak Büyük Zafer Yürüyüşünü gerçekleştireceğiz.

Yürüyüşümüz, Adalar Atatürk Caddesi girişinde Saat 18:00’de toplanıp, Porsuk Bulvarı ve İki Eylül Caddesinden yürüyerek, Vilayet Meydanında son bulacaktır. Vilayet Meydanında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası Cumhuriyet Güç Birliği bileşenleri adına Kitlesel Basın Açıklaması yapılacaktır. Eskişehirimizin 101. kurtuluş günü olan, 2 Eylül 2023 Cumartesi günü ise Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi ile birlikte, “ 2 Eylül Eskişehir’in Kurtuluşu Paneli” düzenlenecektir. Panel 02 Eylül Cumartesi günü saat 14:00’de Haller Gençlik Merkezinde yönetici olarak ADD Danışma Kurulu Başkanı Eğitimci yazar Tarık SayeR, Araştırmacı Yazar İlyas Küçükcan ve Em. Albay Yazar Alican Türk’ün katılımı ile yapılacaktır. Büyük Zaferin 101. Yılını, büyük bir coşkuyla kutlamak için halkımızı Bayrak ve Atatürk posterleri ile birlikte, Büyük Zafer Yürüyüşüne ve panelimize davet ediyoruz. Yaşasın 30 Ağustos, Yaşasın Büyük Zafer!"