Eskişehir’de 10 ay önce Çamlıca Mahallesi Yeşilyuva Sokak’ta 40 yaşındaki Murat Dal’ın ölümü ile sonuçlanan bir kavga yaşanmıştı. Olayın ardından gözaltına alınan Deniz Ö. ve kardeşi Kemal Selçuk Ö. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava süreci devam ediyor.

Eskişehir’de yürekleri yakan ölüm haberi; Henüz 17 yaşındaydı! Eskişehir’de yürekleri yakan ölüm haberi; Henüz 17 yaşındaydı!

Davanın üçüncü duruşmasında savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasında, hayatını kaybeden Murat Dal ile sanık Deniz Ö. arasında 2 yıldır birliktelik olduğunu ve bu süreçte zaman zaman ayrılıklar yaşadıklarını, son dönemde de maddi konular ve anlaşmazlıklar olduğunu belirtti.

Bunların göz önüne alındığı mütalaada, sanık Deniz Ö. ile Kemal Selçuk Ö.’nün kendilerine ve ailelerine yönelik aldıkları tehditlerden dolayı kaynaklı hiddetin tesiri altında sanıkların Murat Dal'ı birlikte kasten öldürdükleri belirtildi.

Cumhuriyet Savcısı açıkladığı mütalaada, "Sanıkların silahın el değiştirmesine ilişkin çelişkili beyanlarda bulunmuş olmaları, olayda neden iki ayrı bıçak kullanıldığının sanıklarca makul biçimde izah edilememiş olması, maktulün elinden alınan örneklerde atış artığı barut izi bulunmamasına rağmen her iki sanığın da el örneklerinde atış artık izinin bulunması, fiziki durumları itibarıyla sanık Deniz'in Murat Dal ile girdiği tüm boğuşma ve fiziki mücadelelerden tek başına galip çıkmasının mümkün olmayışı göz önüne alındığında sanıkların Murat Dal'ı birlikte öldürdükleri ve suçta kullanılan tabanca üzerinde birlikte hakimiyet kurdukları anlaşılmaktadır" ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Savcısı tarafından sanıkların tehdit altında olmasından dolayı ‘kasten öldürme’ suçundan haksız tahrik indirimiyle 18 yıla kadar, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan ise 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.