3 Ocak 2023 tarihinde Atatürk Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, ruhsatsız tabancasıyla İbrahim Can Temelli’yi 3 yerinden yaralayan katil zanlısı Sercan İpek, olay yerinden kaçmıştı.

Ağır yaralanan İbrahim Can Temelli ise tedavisi için kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Ekiplerin çalışması sonucu Sercan İpek, arkadaşı Önder Ş.’nin Ali Rıza Efendi Caddesi’nde bulunan evinin çatı katında saklanırken Özel Harekat Polisi destekli operasyon ile yakalanmış ve tutuklanmıştı.

Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın üçüncü celsesinde, tutuklu sanık Sercan İpek, mahkeme salonunda hazır edildi. Duruşmaya, maktul İbrahim Can Temelli’nin ailesi ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti tarafından söz verilen tutuklu sanık Sercan İpek, “Silah yanlışlıkla ve tek el ateş aldı. Öldürme kastım yoktu. Ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

Mahkeme, tutuklu sanık Sercan İpek'in tutukluluk halinin devamına ve tutuksuz sanıklar Olgun Y., Önder Ş. ile Yasin Y.'nin adli kontrol şartlarının devamına hükmetti. Adli Tıp Kurumu (ATK) raporunu beklenmesine ve dosyadaki eksiklerin tamamlanmasına karar verilerek, duruşma 1 Mart’a ertelendi.